Weegbruggen Zoeterwoude Oud-medewerkers bijeen m ||i xxxxxxxxxxxxxxT Binnenkort zullen -ijs en we der dienende- op het Zoeter- woudse bedrijfsterrein twee elektronische weegbruggen in gebruik worden genomen Eén voor het binnenkomen de verkeer en één voor het uitgaande verkeer. De weeg bruggen zelf zijn nauwelijks zichtbaar. Zij bevinden zich namelijk onder het wegdek. De bruggen hebben een af meting van 18x3 meter en bieden daarmee plaats aan een vrachtwagen met aan hanger. Het gewicht waarop zij berekend zijn, bedraagt 60.000 kilogram. Een came ra en intercom maken het de portiers mogelijk vanuit de bewakingsloge het wegen- op-afstand te begeleiden. De gegevens over belading en feitelijk gewicht worden opgeslagen in de computer. Met de bouw van deze brug gen is voorzien in de behoef te in- en uitgaand verkeer va ker te controleren dan tot nu toe gebeurde. Enerzijds is controle nodig om te check en of de wagen dié vracht bevat die op de laadpapieren staat vermeld. Anderzijds is er gewichtscontrole op alle inkomende en uitgaande vrachten. Denk aan grond stoffen, mout, mais, afval stoffen zoals slib en oud ijzer. Wanneer de weegbruggen in bedrijf zijn gesteld, zullen zij tevens de (gehuurde) weeg brug vervangen die sinds sep tember tijdelijk stond opge steld bij bottelarij 2 om het gebroken glas (overblijfsel van de oude flesjes) te we gen. Ook het afronden van het grasperk bij de bewa kingsloge en het verbreden van de rijstrook vanaf P(ar- keerplaats)2 hebben te ma ken met de weegbruggen. Mocht een chauffeur verge ten zijn dat zijn combinatie voor het verlaten van het brouwerijterrein gewogen had moeten worden, dan kan hij eenvoudig met zijn vrachtwagen de draai om de loge heen maken. Een ande re verbetering bij de portiers loge zijn de lichtmasten bij de telplaats, waar de vracht van een vrachtwagen moet worden geteld. Een serieuzer onderdeel tij dens deze middag vormde de toespraak door GWN-direc- teur M. Folmer. In zijn over zicht van het wel en wee van de Gedistilleerd en Wijn- groep stond hij uiteraard ook stil bij maatregelen om de GWN zo rendabel mogelijk te makenzoals de voorgeno men sluiting van Bokma in Leeuwarden. Zoals gebrui kelijk voegden zich aan het einde van de bijeenkomst een groot aantal "actieve' GWN-medewerkers bij hun oud-collega's om bij te pra- Zoetermeer een muziekkwis. Daarbij viel vooral op, zo meldt voor zitter van de personeelsver eniging W.Schout.dat ieder een bij iedereen afkeek om de gevraagde gegevens te Zoeterwoude kunnen opschrijven. De meeste moeilijkheden had men met de naam van de zanger van 'Cheerio' en de schrijver van 'Hup Holland Hup'. Na een strenge jure ring door het bestuur van de personeelsvereniging bleken er slechts vijf mensen alle vragen goed beantwoord te hebben. Loting wees de he ren J.C. Keijzer en G. Boon en mevrouw G. van Hagen aan als winnaars. Zij toon den zich zeer verheugd met hun gewonnen kerstpakket ten. Medio december vonden de traditionele kerstbijeenkom sten plaats voor oud-mede werkers in Zoeterwoude en Zoetermeer. Amsterdam ontving de oudgedienden zo als gebruikelijk de dag na de nieuwjaarsreceptie, terwijl de Bosschenaren 21 januari door bedrijfsleider Hamers welkom werden geheten. Dé bijeenkomst in Den Bosch, wat bezoekersaantal betreft, is echter de kerstbingo in de cember. Voor die bingo staat men massaal al in de rij, ver voordat de deuren van de ontvangstruimte worden ge opend. OokopdeGWN- vestiging had men een spel op het programma staan: voor het gehele gezelschap Den Bosch

Vers van 't Vat | 1987 | | pagina 10