Carre de pore roti au bord du meuse Bavarois - Ridder Maltezer saus Cambrinus Ingrediënten: 800 gram Varkensrib (zonder been) 2 flessen Ridder Maltezer 100 gram uien 100 gram prei 100 gram wortelen 40 gram tomatenpuree 80 gram gedroogde abrikozen 80 gram gedroogde pridmen 200 gram roomboter of margarine 40 gram gember 150 gram kleine blokjes appel 100 gram uienringen 10 gram peterselie peper, zout, jeneverbessen, zwarte peperkorrels, laurier smaakstoffen/aromaten/peter- seliestengels 0,5 liter magere jus of bruine saus Werkwijze: De varkensrib twee dagen van te voren in een marinade zetten van bier, ui, wortel, prei, jene verbessen, peperkorrels, peper, zout, peterseliestengels, lau rier, rozemarijn en oregano. Dit geheel goed koel wegzetten, overdekt met folie. Voor het braden van het vlees moet het goed droog zijn. Dus afdeppen met doekje of keukenrol. Het vocht en de bouquet garni (de uitgezeefde bestanddelen van de marinade) bewaren om na het braden de saus af te maken. Het vlees braden (plm. 40 minu ten) en uit de pan nemen. In dezelfde pan de vaste bestand delen uit de marinade even goed doorbakken en vervol gens afblussen met wat bier en flink laten inkoken. Het geheel goed op smaak brengen. Het braadstuk aan mooie plakken snijden en overstrooien met de garnituur van pruimen en abri kozen, die van te voren geweekt zijn in het bier en daarin zijn gaar gemaakt. De appel, gem ber en uienringen op het laatst er warm overheen strooien met wat gesmolten boter en fijnge hakte kruiden. Bijlage bij Vers van 't Vat, december 1986. ina&i -B»*» Main 4r ili! Het geheel goed heet serveren met een bijpassende garnituur als volgt: Ingrediënten: 100 gram uien 200 gram kleine spruitjes 100 gram kleine blokjes gerookte magere spek 200 gram kleine champignons 100 gram kleine blokjes bleek selderij 100 gram kleine blokjes wortelen 20 gram peterselie 60 gram roomboter Werkwijze: Al deze ingrediënten aan mooie gelijke blokjes snijden, heel kort afkoken en heel even smo ren in de boter. Goed op smaak brengen en overstrooien met vers gehakte peterselie en zo heet mogelijk serveren. Aardappelgarnituur: Ingrediënten: 600 gram grote aardappelen 60 gram roomboter 10 gram bieslook peper/zout/smaakstoffen 40 gram gepelde hazelnoten Werkwijze: De grote aardappelen 'recht hoekig' bijsnijden en verdelen in mooie gelijke plakken en die weer snijden tot gelijke dobbel stenen. Even licht afkoken. Daarna bakken in de boter. Bij het serveren de dobbelstenen overstrooien met gehakte hazel noten en peterselie. Ingrediënten bavarois: 100 gram suiker 150 gram Ridder Maltezer 150 gram water 8 gram gelatine weken in bier of water 300 gram opgeslagen slagroom Ingrediënten Cambrinus saus: 50 gram suiker 100 gram Rider Maltezer 100 gram opgeslagen slagroom 50 gram geschaafde amandelen Werkwijze bavarois: De suiker laten smelten in een pannetje met dikke bodem tot dat het lichtbruin is (beslist niet donkerbruin laten worden). Afblussen met bier, even laten koken en bijvullen met water. Daarna van het vuur halen en de in bier geweekte gelatine eraan toevoegen. Koel wegzet ten. Als het goed gebonden is, voorzichtig de opgeslagen slag room eraan toevoegen. Het geheel overgieten in een goed gekoelde vochtige pudding vorm en in de koelkast op laten stijven, afgedekt met folie. Om de pudding makkelijk uit de vorm te krijgen is het raadzaam eerst de vorm enkele seconden in heet water te houden. De pudding garneren met de Cam brinus saus rondom de pudding op het bordje én een rozetje slagroom op de top. Met daar overheen gestrooid wat choco lade schilfers en eventueel in bier geweekte gerstekorrels. Werkwijze Cambrinus saus: De suiker smelten en de aman delen daarin licht bruneren. Het geheel afblussen met Rid der Maltezer en heel even laten koken. Daarna snel laten afkoe len. De opgeslagen slagroom er zo aan toevoegen dat de saus licht gebonden is alvorens het bij de bavarois te serveren. Gerard Beszelzen stelde dit bij zondere menu samen voor Vers van 't Vat.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 6