Negende Bokbierfestival DIJ Jumping Amsterdam Veronica's Nederland Muziekland vanuit brouwerij Amsterdam Veronica heeft voor haar programma Nederland Muziek- tor zowel iets over de brouwzaal van Heineken, als over land gebruik gemaakt van de brouwzaal van de brouwerij het bierbrouwproces. De opnamen voor het programma aan de Van der Helststraat in Amsterdam. Het pro- werden maandagochtend 24 november gemaakt. Op de gramma dat zaterdag 29 november is uitgezonden, foto is goed te zien hoe de brouwzaal werd omgetoverd stond in het teken van de stad Amsterdam. Aan het begin van het programma vertelde de presenta- tot een sfeervolle studio. In het weekend van 31 oktober, 1 en 2 november is in Amsterdam het negende Pint Bokbierfestival gehou den. Als plaats was opnieuw de daarvoor uitstekend geschikte Koningszaal van Artis gekozen. De meeste - zo niet alle - bokbieren waren te verkrijgen en von den gretig aftrek. In ieder geval waren er volgens de organisatoren 22 bokbieren te proeven, 2 meer dan vorig jaar. Naast uiteraard Amstel en Heineken bok- bier waren ook onze bokbiermerken De Hooiberg en Sleutel te verkrijgen. Vrijdagavond genoten ca. 850 bezoekers van het bokbier en de groep Klinker/ Trevoil. Zaterdags kwamen ca. 1000 mensen naar de Koningszaal. De stemming kwam er goed in, mede door de groep Bambozzle. Nagenieten was het voor ruim 750 bokbierkenners op zondagmiddag met Ben Davis. De organisatoren zijn erg tevreden, vooral ook omdat het festival uitstekend verliep zonder dat zich problemen voordeden. De stijging van 750 bezoekers vergeleken met 1985 geeft aan dat steeds meer mensen het Bokbierfestival weten te vinden. De combinatie bokbier en muziek slaat aan, dat is overduidelijk. Alle reden om uit te kijken naar het 10e Bokbierfestival. Jumping Amsterdam is een concours hippique, een vierdaags paarde-evenement dat altijd in de Amster damse RAI plaatsvindt. Uiteraard was ons concern in de RAI aanwezig. Dat gebeurde onder meer in de vorm van de traditionele bierstand, een aparte loge voor genodigden, de Heineken bierkoets en reclame uitingen. En natuurlijk door middel van geadop teerde rubrieken. Er waren vele prijzen die door alge meen directeur Oostra konden worden vergeven. Prijzen als zilveren bierpullen bij twee internationale jachtspringconcours, maar ook een aantal delfts blauwe bierpullen voor de winnaars van de 'kamelen- races'. Die kamelen waren duidelijk een vreemde eend in de bijt. Daardoor zorgden zij, na alle span ning bij de deelnemers in hun strijd tegen de hoge hin dernissen en de doortikkende klok, voor de nodige Zowel bij publiek als bij de deelne- rs, van wie een aantal als kamelenjockeys optrad.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 33