Beaujolais primeur was er weer Kleurige kerstboom in Hoofddorp Carnaval op brouwerij Show van Noah Op 20 november is de eerste Beaujolais Primeur 1986 aangevoerd. Dat ging gepaard met veel activiteiten in het land. Een kleine greep uit de evenementen waar bij Reuchlin met de Beaujolais Primeur van Bou chard Père et Fils was betrokken: In het casino Den Bosch werd de Beaujolais Primeur gepresenteerd aan de genodigden. In Amersfoort kwam de bekende Formule I-coureur Fluub Rothengatter om 00.00 uur aan'racen' met de Primeur, waarna burgemeester A. Schreuder van Amersfoort de eerste fles opende. In het Biermuseum in Alkmaar werd een speciale Beaujolais Primeur-proeverij gehouden. De Beaujo lais Primeur is traditiegetrouw de wijn die als eerste een indruk kan geven van het lopende wijnjaar. Het is een 'vriendelijke' wijn die door veel mensen -ook door niet-wijnkenners- wordt gewaardeerd. In 1980 werden door Reuchlin nog geen 5.000 flessen Beau jolais Primeur afgeleverd. Een vijftal jaren later, is dat aantal opgelopen tot 150.000 er is dit jaar 25% meer verkocht dan vorig jaar. Ook de medewerkers van Heineken waarderen de Beaujolais Primeur van Bouchard. Er zijn, vergeleken met 1985, twee keer zoveel bestellingen geplaatst. Een kerstboom die niet uitvalt en na gebruik weer te verkopen is, stond vorig jaar december in de CDH- kwekerij te Hoofddorp. Het was, zo schreef men bij de foto, een geelspar van de geelsparspecialisten S. Terol, H.M. Verheul en R. Piepenbrink. Het onder houd is eenvoudig: "Elke week wat kratten snoeien en de vruchten zijn gelijk geschikt voor consumptie. De boom heeft geen water nodig en groeit het best op een koele, schaduwrijke plek." Wellicht een idee voor de overige concerndrankenhandels, die de expeditieruimten wat willen opfleuren. In een overvol Koelschip maakte de nieuwe carnavals prins van Amsterdam op de elfde van de elfde een bij zondere entree. Gezeten in een doos, werd hij name lijk door een hoogwerker de ontvangstruimte van onze brouwerij aan de Stadhouderskade binnenge bracht. Zo bleef de identiteit van de nieuwe prins tot op het laatste moment een goed bewaard geheim. In het Koelschip volgde de onthulling voor de ogen van honderden aanwezigen: tot prins carnaval is verko zen Harry Slinger van de bekende popgroep Druk werk. Prins Harry I volgt daarmee prinses Carry Tefsen op, die in 1986 de bonte carnavalsstoet door Mokum heeft geleid. Meer dan 2.500 toeschouwers waren op 27 oktober naar sportcentrum Maaspoort in Den Bosch geko men voor een demonstratie-partij tussen de top-ten- nissers Stefan Edberg en Yannick Noah, de respec tieve nummers 3 en 5 van de wereldranglijst. Met name Noah maakte er een complete show van. Al grappend en grollend won hij de partij ook nogeens in twee sets. Seven-Up was een van de sponsors van dit tennis-gala. En Noah vestigde de nadruk nog eens op deze frisdrank door spontaan in een koelbox te klauteren! ^°8ea Prir

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 32