m Afscheid H J. Oldebesten Afscheid P. Kruiver Afscheid T. Blom Afscheid A. Doderer Zoetermeer- De heer HJ. Oldebesten van de Bedrijfstech- nologische Dienst bij de GWN heeft op 30 oktober afscheid genomen i.v.m. zijn pensionering. Zijn vrouw, zijn twee zoons met hun echtgenotes en zijn dochter vergezelden hem tijdens de drukbezochte receptie. Vanaf zijn indienstreding in '52 heeft de heer Oldebesten als kwaliteitsbewaker alle disciplines (bier,fris,gedistilleerd) bij de Heineken organisa tie doorlopen. Begonnen in Bunnik bij Vrumona, daarna Mouterij Albert, en via het HTB Servicelaboratorium in Zoeterwoude belandde hij in '78 bij de GWN. De heer Ninck Blok merkte dan ook op dat in de persoon van Olde besten een man met uitgebreide kennis het bedrijf verlaat. Ook de heer Meeles verwees naar de veelzijdige kennis van de heer Oldebesten. En bood hem twee bijzondere flessen aan, voorzien van speciaal gemaakte etiketten waarin die veelzijdigheid terugkomt. Namens het personeel werd een reiskoffer aangeboden. In zijn dankwoord merkte de heer Oldebesten op een leuke tij d achter de rug te hebbengeken merkt door goede verhoudingen. Tot de vele aanwezigen sprak hij voorts de overgang van een actief bestaan naar een rustigere periode met vertrouwen tegemoet te zien. Amsterdam - In een volle Kuiperij, waar hij 23 jaar eerder zijn carrière begon in de voormalige smederijnam de heer Kruiver op 7 oktober afscheid. Het werd een enerverende dag voor de Chef Onderhoud en zijn echtgenote. Na de voorontvangst door de heer Bremer, werd in de kuiperij o.a. het woord gevoerd door de herenTe Winkel, Voogel en Meij er. De laatste bood namens de technische staf een schilderij aan. De bouwkundige afdeling bood de heer Kruiver zijn eigen, met bloemen opgemaakte, veiligheidshelm aan. Daarna ontstond er 'deining' toen een heuse sloep met bemanning werd binnengereden. Vervolgens werden tal rijke herinneringen opgehaald aan de heer Kruiver z'n car rière en zijn persoonlijk leven waarin vele hobby's een rol spelen. Om zich aan die hobby's te kunnen wijden moest de heer Kruiver de sloep dopen, en uit de daarbij gebruikte fles kwam de bekende enveloppe met inhoud tevoorschijn. Met de van hem bekende uitspraak 'jongens, houdt de kop in de wind!' sloot de heer Kruiver op passende wijze zijn dank woord af. Zoeterwoude - De viering van Leiden's Ontzet op 3 oktober had geen invloed op het bezoekersaantal bij het afscheid van de heer T. Blom die dag. Integendeel Juist vanwege de drukte moesten de festiviteiten van de Van Swietenkamer naar de Ontvangsthal in De Hooiberg verplaatst worden. Het echtpaar Blom vergezeld van hun twee zoons met echt genotes werd in de voorontvangst toegsproken door de heer Poelijoe. Tijdens de recpetie voerde de chef van de heer Blom, de heer Boukema, het woord. In '76 is de heer Blom bij Heineken begonnen als systeem-ontwerper. Na vijf jaar volgde overplaatsing naar HAG, waar hij sinds vorig jaar Groepsleider Documentatie was. Voor zijn nieuwe 'job' in de overbruggingsregeling kreeg de heer Blom vele bruik bare cadeaus zoals een workmate, een zaag, een verfstrip- per en dergelijke. Ter afwisseling van het werk met compu ters was en is het nobele handwerk zoals doe-het-zelven en tuinieren een hobby van de heer Blom. Dat stak hij op zijn werk ook niet onder stoelen of banken en bij het informele afscheidnemen werden daaraan tal van leuke herinneringen opgehaald. Amsterdam - Op vrijdag 31 oktober nam de heer Doderer afscheid van de Heineken brouwerij. Ruim 43 jaar is hij als directie-chauffeur bij het concern werkzaam geweest en is nu tot de VUT-regeling toegetreden. Vergezeld door zijn echtgenote, zoon en schoondochter werd de heer Doderer in de drukbezochte Kuiperij kort toegesproken door mevrouw De Leeuw. Vervolgens werden de binnengekomen afscheidsgroeten doorgenomen. De heer Kappelle schreef kernachtig: 'Zoals Amsterdam behoort bij het IJ, zo behoorde Doderer bij de brouwerij'. De heer De Vries belichtte de persoon van chauffeur Doderer als het gezicht naar buiten van de brouwerij. Speciaal de laatste jaren toen hij als gastchauffeur optrad bij vele bijzondere opdrachten. Ook de heer A. Heineken was bij het afscheid aanwezig. De stroom cadeau's die vervolgens op gang kwam, maakte dui delijk dat de heer Doderer binnen het bedrijf een graag geziene persoon en medewerker is geweest. Ondermeer een fietsimperiaal en een 'alleszager' geven enigszins aan op welke wijze hij zijn tijd gaat besteden. Vervolgens namen de bezoekers gretig gebruik van de mogelijkheid persoonlijk afscheid te nemen van de heer Doderer.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 28