Maximale beloning voor Zoeterwouds idee Zoeterwoude G. Vlieland (ligkelders) A. Slager (bottelcolonnes) C.M.M. Heijmans (bottelcolonnes) H.J.W. v.d.Bijl (verpakken/MIT) J.J. Kroon (bottelcolonnes) R.C. Plasmeijer, P.J. de Bruin (verpakken!MIT) In de 7 jaar dat de heer C.J.M. Klaver werkzaam is bij Gerichte opleidingen binnen de afdeling Brouwen te Zoeterwoude, heeft hij zo'n vijf ideeën ingediend. Tot oktober van dit jaar was een paar honderd gulden het hoogste bedrag dat hij voor een ingezonden idee als belo ning heeft ontvangen. Op 9 oktober werd hem echter door algemeen directeur van Heineken Nederland BVdrs. A. Oostra een (net to) beloning van 10.000,-- overhan digd Dit is het maximale bedrag dat bij onze onderneming aan een idee-inzen der kan worden toegekend. De heer Klaver kreeg de beloning voor een idee dat de werking van de gist- en gelagerseparatoren betreft. Voor de technici onder ons beschrijft de heer Klaver zijn idee in het kort als volgt: "Door de capaciteit van de separato ren te variëren, aan de hand van de bewakingstijd waarop het retourbier troebel wordt, zal de ingedikte gist en gelager hoger van consistentie worden. Hierdoor zal een aanzienlijke hoeveel heid bier worden bespaard daar de gist en gelager dikker worden. Het resul taat hiervan is dat minder retourbier met het surplusgist en gelager moet worden verwerkt." De heer Klaver heeft zich geruime tijd met het 'probleem' beziggehouden voordat hij er de oplossing voor wist. "Zoiets houdt mij bezig, het zit me dwars. Je er alleen in verdiepen is niet genoeg, je moet vasthoudendheid en wilskracht hebben om er net zolang mee bezig te zijn totdat je op hèt idee komt." Zijn vasthoudendheid zag de heer Kla ver op 9 oktober jl. beloond, toen hij uit handen van de heer Oostra de tien duizend gulden ontving. Daarbij waren tevens zijn wachtchef, de chef brouwen, de produktieleider en de bedrijfsleider uit Zoeterwoude aanwe zig, evenals vertegenwoordigers van de plaatselijke- en centrale ideeënbus commissies. De hoogte van de belo ning kwam uiteraard niet echt als een verrassing, omdat dit bedrag wordt vastgesteld op basis van de door het idee te realiseren besparing. En die is, dat spreekt vanzelf, aanzienlijk. De officiële mededeling over deze hoge beloning kreeg de heer Klaver overigens enige dagen tevoren, toen hij bij bedrijfsleider Kloek aanwezig was om een beloning van 3.065,-- in ont vangst te nemen... Ook dat idee had betrekking op de gist- en gelagerseparatoren. Op de tegendruk van de separatoren om pre cies te zijn. Tijdens de gist- en gelager verwerking moet deze druk op een bepaalde waarde worden ingesteld. Die waarde moet tijdens het reinigen verhoogd worden. De heer Klaver heeft voorgesteld de verlaging en ver hoging niet meer handmatig maar automatisch te laten plaatsvinden. Dat leidt tot een betere reiniging van de separator, terwijl voorkomen wordt dat het bier overstroomt.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 23