id van groot- en klein nieuws over ls activiteiten dichtbij-huis of juist ver is, over onze grenzen. Zij hebben één le gemeenschappelijk kenmerk: ie zij vonden plaats in 1986. Ook uit het buitenland is het een en ander te melden. Bijvoor beeld uit Griekenland waar deproduktiecapaciteit werd ver hoogd na de overname van een mouterij en brouwerij van Breweries of Greece S.A. door Athenian Brewery S.A. Uit Costa Rica is te melden dat er begin juni voor het eerst lokaal gebrou wen Heineken bier op de Costaricaanse markt kon worden geintroduceerd. Dat was het resultaat van een samenwerkingsverband tussen Heineken en twee lokale brouwerijen: Cervezeria Costa Rica en Tropical. Ook in Finland kan de consument sinds dit voorjaar Heine ken pils kopen. Dat werd nogelijk nadat het Finse Alcohol monopolie OyAlkoAB toestemming verleende voor import van ons bier vanuit Nederland. Heineken is daarmee een van de zes merken importbieren, die in Helsinki en enkele andere grote steden verkrijgbaar zijn. Belangrijk nieuws was er ook uit Spanje. Daar heeft ons con cern een meerderheidsbelang verworven in de Spaanse brou werijgroep ElAguila. Onder toezicht van de heer Dikken (bouwkundige werkplaats/tuinonderhoud) pootte algemeen direc teur Oostra 17 november een bijzondere tulpebol in het grasperk tegenover de hoofdingang van het Zoe- terwoudse kantoorgebouw. Het was een bol van de Alfred Heineken'-tulp. De bloem van deze tulp lijkt door zijn gele kleur en zijn witte manchet op een pilsje. Vandaar dat bollen- kweker B. Reus uit Berkhout toestemming heeft gevraagd deze door hem gekweekte specialiteit te mogen vernoemen naar de heer A.H. Heineken. Momenteel bestaan er circa duizend bollen van deze tulp. Berekend is dat er in 1990 ruim twaalfduizend zullen zijn. In Zoeterwoude zijn er nu vijftig gepoot. Hoe de Alfred Heineken'-tulp er precies uitziet, zal volgend voorjaar blijken. Nadat eind 1985 bekend werd gemaakt dat in '86 drie panden van het hoofdkantoor aan het 2e Weteringplantsoen zullen worden gesloopt, werd dit jaar het ontwerp voor de nieuwbouw afgerond. Ook werd bekend waar heen een aantal afdelingen tijdelijk zal verhuizen: naar het kantoor van de voormalige Amstel- brouwerij aan de Maurits- kade. De afgelopen maanden is druk gewerkt om dit kantoorgebouw voor de verhuizing gereed te maken. Vrumona had in januari 'hot news' op de Horecava: Twister 'the cool wine drink'. De reacties van de handel waren goed. Ook die van de consument, want vier maanden nadat Vrumona deze wine cooler op de markt had gebracht kon al worden getoost op de uitlevering van de 1-miljoenste fles. in beeld Medio november was het zover: de eerste nieuwe kratten en nieuwe flessen mei Heineken bier werden uitgeleverd. Dit gebeurde alleen nog) in Noord-Oost Neder land. Eind november is ook begonnen met de uitlevering van Amstel Bier. Introduc tie van dit pilsener in nieuwe kratten vindt landelijk plaats.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 21