Kersverse EHBO-ers al snel in actie Orde en netheid wordt beloond De elf Bossche medewer kers die onlangs waren geslaagd voor hun GOR- diploma (Gewondenhulp Onder Rampbestrijding), konden het geleerde op zaterdag 25 oktober direct in praktijk brengen. Niets ver moedend was de groep naar de brouwerij gekomen voor de diploma-uitreiking en een eerste herhalingsles. Plotse ling werd alarm geslagen. Brand op de tussenvloer van de ziederij, aan de zijde van de silo's -en dus explosiege vaar- terwijl ook nog twee excursiegroepen in de brou werij zijn. Zo luidde de alarmmelding. Snel kwam men in actie. Dat gold ook voor de Heine- ken bedrijfsbrandweer en het Rode Kruis, dat te hulp werd geroepen. De brand weer wist snel de brand te bedwingen. Maar helaas, niet snel genoeg. Daardoor ontstond een stofexplosie, waardoor het gewondenaan tal steeg tot 25. Op welk moment de kersverse E.H.B.O.-ers beseften dat het om een oefening ging in plaats van een echte ramp, kan Hoofd EHBO te Den Bosch de heer G. Verhaar niet zeggen. "Sommigen zagen het al heel snel omdat ze collega's, die eigenlijk geen weekenddienst had den, als 'gewonden' zagen rondlopen. Maar zo'n oefe ning verloopt heel realis tisch. Zowel door de goede uitbeelding van de (LOTUS- Landelijke Opleiding tot Uitbeelding van Slachtof fers) slachtoffers, als door de wijze waarop de bedrijfs brandweer en het plaatse lijke Rode Kuis erop inspe len. Het was voor deze EHBO-ers de eerst keer dat ze aan zo'n oefening deelna men, dus hier en daar kan wel iets verbeterd worden. Maar in het geheel heeft het aan onze verwachtingen vol daan. Duidelijk blijkt het nut van zo'n grote oefening, waarbij men met een groot aantal slachtoffers wordt geconfronteerd." vestigingen ook het geval was, had het GAK de actie 'Orde en Netheid: hoe veilig werk ik?' in het voorjaar in Den Bosch georganiseerd. Doel hiervan was de mede werkers erop te wijzen dat orde op de werkplek een eerste vereiste is om veilig te kunnen werken. Daarnaast is netheid belangrijk omdat dagelijks vele bezoekers een rondleiding krijgen door de Bossche brouwerij Een landelijke prijsvraag was een van de actie-onder delen. Op de foto links de heer Van Boxem (van de afdeling bedrijfsveiligheid van het GAK) en rechts de heer Verhagen. Tevens waren bij de prijsuitreiking aanwezig bedrijfsleider Hamers en de voorzitter van de OR Arbocommissie, de heer Verhaar. Een fraaie wekkerradio was de prijs die de heren R. J. W. van der Ven (afdeling inkoop) enP.A.J. Verhagen (afdeling energiedienst) ieder mochten ontvangen na hun deelname aan de Orde en Netheids wedstrijd van het GAK. Zoals op andere

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 15