Gezamelijke oefening bij Vrumona Stadsexpeditie Hempoint in gebruik Zaterdagmiddag 25 oktober j.l. speelde zich binnen de Vrumona-hekken de eerste grote gezamenlijke oefening van Bedrijfsbrandweer en Bedrijfs-E.H.B.O. af. Op het achterste gedeelte van het terrein en in het voorma lige W H kantoor, werd een aantal vrij zware onge vallen nagebootst, compleet met 'echte' slachtoffers. De opdracht daarbij aan de deelnemers was: zo snel en zo goed mogelijk in teamver band hulp bieden aan slacht offers en het opheffen van de situaties die gevaar opleve ren. Met deze eerste gezamen lijke oefening werd inge speeld op de nieuwe situatie, waarbij Bedrijfsbrandweer en -E.H.B.O. zijn samenge voegd tot een Bedrijfs Hulp- verlenings Dienst (B.H.D.) die, waar noodzakelijk, als een eenheid zal optreden. Voorheen was het zo dat E.H.B.O. en Brandweer binnen de organisatiestruc tuur van de Bedrijfs Zelf Bescherming (B.Z.B.) min of meer gescheiden opereer den. In de toekomst zal elke ploeg een goed op elkaar ingespeeld team moeten hebben. De eerste grote oefening in het nieuwe 'ver band' was daartoe onder meer de aanzet. De oefening bevatte drie opdrachten, waarbij steeds zowel brand weer als EHBO in actie kwa men. In totaal waren ongeveer veertig Vrumona medewer kers daadwerkelijk bij de oefening betrokken. De "slachtoffers" werden uitge beeld door een drietal LOTUS slachtoffers. (Lan delijke Opleiding tot Uit beelding van Slachtoffers). Alle oefeningen speelden zich af onder de kritische ogen van de commandant van de Gemeente Brand weer Bunnik. Natuurlijk waren daarbij ook de fami lieleden van de deelnemers aanwezig. Het geheel werd besloten met een nabespreking en een gezamenlijke erwten soep maaltijd, hetgeen gelet op de tijd van het jaar en de daarbij behorende tempera tuur best smaakte. In het weekend van 1 en 2 november is de verhuizing van de leurwagens van het Amsterdamse expeditiecen trum Bullewijk naar een nieuw pand afgerond. Dit is gelegen op industrieterrein Hempoint, aan het einde van de Spaarndammerweg in Amsterdam. Hiervandaan vindt sinds 3 november de leverantie plaats aan de Amsterdamse horeca. Ook ditie Hempoint, Nieuwe Hemweg 41,1013 BG Amsterdam. Telefonisch is men bereikbaar onder num mer 020 - 824806. Per auto is Hempoint te bereiken door op de Coentunnelweg (de weg Amsterdam - Zaandam) afslagS102 te nemen. Heine- ken stickers op de routebord jes wijzen verder de weg naar de Heineken stadsexpe ditie. de bezorging-aan-huis van dranken uit het personeel- sassortiment in de provincies Noord- en Zuid-Holland geschiedt vanaf Hempoint. In totaal hebben 18 mede werkers (leurwagenchauf- feurs, 2 heftruckchauffeurs, expeditiemedewerkers en chef stadsexpeditie A. Vis ser) onderdak gevonden in de nieuwe behuizing. "Wij voelen ons zeer geluk kig in het nieuwe pand" zegt de heer Visser. "Allereerst natuurlijk omdat we in Amsterdam zijn gebleven. En verder omdat het een mooi pand is, met goede voorzieningen voor de medewerkers zoals een apart kantoor voor de admi nistratie en een personeels- kantine." Het adres van het nieuwe expeditiecentrum luidt: Heineken Stadsexpe-

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 14