Glaswerk als visitekaartje In de steigers Kunst op de loopbrug De glazengidsen zijn vernieuwd. Voor de merkglazen van Heineken en Amstel zijn twee kleurrijke brochures gemaakt. De fraaie foto's laten duide lijk zien hoe het gebruik van een merkglas bijdraagt aan de juiste pre sentatie van onze bieren. Onze verte genwoordigers wijzen de horeca ondernemers daar ook steeds op. Voor de brouwerij en ook voor de kastelein is het merkglas in feite het visitekaar tje. Het is toch ook een prachtig gezicht: een goed getapt bier in zo'n fraai glas? Om de belangstelling voor de merkglazen warm te houden, wordt het assortiment glaswerk steeds aange past; bepaalde types glaswerk gaan er uit, en andere komen daarvoor in de plaats. Amstel heeft in de nieuwe gids trouwens een leuk nieuwtje. Dat is de mogelijkheid om glazen te laten grave ren. Op die manier kunnen kasteleins voor hun stamgasten een 'eigen' glas laten maken, dat voorzien van zijn of haar eigen naam op een apart plaatsje in het café komt te staan. De steigers bij het kantoor van de voormalige Amstel- brouwerij aan de Maurits- kade in Amsterdam hebben alles te maken met de nieuw bouw van het Heineken hoofdkantoor aan het 2e Weteringplantsoen. In de loop van december verhui zen verschillende afdelingen van het Weteringplantsoen tijdelijk naar de Mauri tska- de. Aan het voormalige Amstel hoofdkantoor moest daarvoor nog wel het een en ander opgeknapt worden. Zo werden er o.a. nieuwe ramen en kozijnen geplaatst om de medewerkers straks een 'tochtvrije' werkplek te kunnen aanbieden. Als de verhuizing is voltooid, kan met de sloop van een gedeelte van het hoofdkan toor aan het Weteringplant soen worden begonnen. De nieuwbouw die daarvoor in de plaats komt zal over een kleine twee jaar betrokken kunnen worden. De reguliere kantinebezoek(st)er in Zoeterwoude zal het ongetwijfeld zijn opgevallen dat de wanden van de loopbrug gedurende een tweetal weken een wat fleuriger aanzien had den. De Amateur Schilder- en Tekenclub "Kameleon" uit Zoeterwoude-Dorp had namelijk aangeboden een exposi tie van hun werken bij Heineken in Zoeterwoude te hou den. Jaarlijks ontvangt de gemeente Zoeterwoude een bedrag van de brouwerij dat op voordracht van het gemeen tebestuur besteed wordt aan het plaatselijke verenigingsle ven. Dit jaar kreeg o.a. "Kameleon" een gift toegewezen die besteed werd aan de aanschaf van een etspers. Het aardige van deze tentoonstelling was dat veel Heineken mede werksters de geschilderde en getekende locaties herken den. De meeste leden van Kameleon schilderen dan ook veel in Zoeterwoude en omgeving. Het is de bedoeling dat dit initiatief een vervolg krijgt. Hiertoe zal contact worden opgenomen met een aantal galerieën. Indien u zelf of iemand uit uw omgeving tekent of schildert en belangstelling heeft om te exposeren, dan kunt u contact opnemen met InekeTysma van PR Nederland, telefoon 071 - 815151.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 7