Staatssecretaris Evenhuis tapt eerste bokbiertje FEESTELIJKE OPENING BOKBIERSEIZOEN IN NIJMEGEN Café-restaurant De Vereeniging in Nijme gen was op 1 oktober het knooppunt van activiteiten rond de opening van het bok bierseizoen. Of, zoals de heer AOostra later die dag in zijn toespraak het zou zeg gen: "Nijmegen is vandaag ons bok- werk". Staatssecretaris Evenhuis bekijkt met trots zijn zojuist zelfgetapte biertje Een toost: van links naar rechts op de foto burgemeester Hermsen van Nijmegen, staatssecretaris Evenhuis en de heren Oostra en De Jonge. tradities die het bokbier omgeven. Hij benadrukte daarbij dat vasthouden aan traditie nog niet wil zeggen dat je niets zou verbeteren. De heer Oostra: "Zeker als je marktleider bent wordt van je verwacht dat je con stant met verbetering bezig bent. En dat zijn we ook." Resultaat is de nieuwe fles en (display-)krat, waarin vanaf de eerste oktober ook het Amstel- en Heineken Bo(c)kbier verkocht wor den. De heer Evenhuis vergeleek in zijn toespraak de opening van het bokbierseizoen met het binnenhalen van de Beaujolais Primeur: "Ik vind het een goed idee om niet alleen een speciale wijn op deze wijze op de markt te brengen, maar ook een bier soortAldus de staatssecre taris. Vervolgens demonstreerde hij bij het tappen van het eer ste bokbiertje zijn tappers kwaliteiten. De bijeenkomst eindigde met een toost op de opening van het bokbiersei zoen en het nuttigen van een prima bij dit robijnrode bier smakende capucij nerschotel onder de ongeveer tweehon derd aanwezigen waren de drie in Nijmegen woonach tige families De Bo(c)kdie - u raadt het al- vanwege hun naam waren uitgenodigd. Traditie De heer Oostra ging in zijn speech onder andere in op de Het bokbierseizoen werd officieel geopend door de staatssecretaris van Econo mische Zaken, A.J. Even huis. Ter gelegenheid van de opening was ook de Heine ken Fanfare aanwezig, die door het centrum van Nij me- gen toog. In haar kielzog de Heineken spankar en de Amstel bierslee. Ook de bok kon op deze feestelijke dag natuurlijk niet ontbreken. Aan het begin van het offi ciële deel heette de heer L.P.M. de Jonge, hoofd van het horecagebied Gelder land/Overijssel, in De Ver eeniging met name de voor deze feestelijke lunchbijeen- komst uitgenodigde horeca ondernemers van dit horeca gebied welkom. Zeer bijzondere gasten

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 6