IIIUHUHUHHf} fff MBSSBB& Afscheid V. J. Aalbers Afscheid J. Baas Afscheid J. Matser Afscheid J.W. Kievit Zoeterwoude- Op 11 september nam de heer V.J. Aalbers, Chef Grondstoffen bij HeinekenTechnisch Beheer, afscheid van Heineken. De heer Aalbers maakte gebruik van de VUT-regeling. Tijdens een geanimeerde receptie werd de heer Aalbers toegesproken door zijn directe chef, de heer Vrieling, en door één van zijn medewerkers, de heer H. de Vries. De heer Vrieling belichtte de ruim 38-jarige loopbaan van de heer Aalbers die ooit begon bij de Amstel Brouwerij De heer De Vries bood namens het personeel een prachtig fietsenrek aan dat op de auto bevestigd kan worden. In zijn dankwoord bekende de heer Aalbers dat hij met enige wee moed afscheid nammaar tevens dat hij van plan is om voluit te gaan genieten van de vrije tijd die hij nu gaat krijgen. Nadat hij iedereen bedankt had voor hun aanwezigheid en voor de cadeau's, werd de receptie nog lang en in een ont spannen sfeer voortgezet. Rotterdam- Op 29 september vond het afscheid plaats van de heer Baas in verband met zijn pensionering. Bij de ont vangst van de heer Baas en zijn echtgenote en kinderen, was tevens aanwezig de oud-directeur en eerste 'baas', de heer G.T. Kleiberg. Tijdens de officiële receptie werd de heer Baas toegesproken door de heer Groen in 't Woud, verkoop leider thuisverbruik. Hij overhandigde een cadeau waarbij een anekdote hoorde uit de tijd, dat de heer Baas als verte genwoordiger thuisverbruik op Katendrecht werkte, name lijk een radio. De heer Groen in 't Woud liet in het kort de carrière van de heer Baas de revue passeren. Van de 28,5 concernjaren bracht hij er 26 door in de thuisverbruiksector. Daarbij mag niet het detailhandelsvakschoolwerk worden vergeten, dat door hem werd verricht. In zijn dankwoord memoreerde de heer Baas dat hij het bijzonder leuk vond dat hij zijn loopbaan bij Heineken was begonnen op 1 april 1958 in spreekkamer 14 aan de Crooswijksesingel en dat hij zijn loopbaan heeft beëindigd in de voormalige kamer van de heer Feith. Zoeterwoude - Vergezeld door zijn echtgenote en twee doch ters was de heer JMatser op 30 september naar de brouwe rij Zoeterwoude gekomen om afscheid te nemen in verband met gebruikmaking van de VUT-regeling. In '66 trad de heer Matser in dienst bij de Amstel brouwerij als chef debiteuren administratie. Na zes jaar Amsterdam en acht jaren in Rot terdam kwam hij in 1980 als Chef Vorderingenbeheer naar Zoeterwoude. In de toespraken van zijn opvolger de heer Broomans èn van zijn chef de heer De Leeuw werden de inzet en de vasthoudendheid waarmee de heer Matser z'n werk deed breed uitgemeten. Als er een trofee als de 'gou den terriër' zou bestaan, dan had de heer De Leeuw hem zeker uitgereikt aan de heer Matser. Uit handen van de heer Oostra kreeg de heer Matser overigens wel een bijzondere prijs, waar hij zeer van onder de indruk was, namelijk de Elan-prijs. De vele bezoekers in De Hooiberg namen trou wens met 'nieuw elan' afscheid van de heer Matser. Hij werd - zoals hij dat ook wenste - altijd met 'meneer' aangespro ken, doch bij deze bijzondere gebeurtenis was het de zaal toegestaan hem eenmaal te tutoyeren. En in koor klonk in de drukbevolkte Hooiberg dan ook een oprecht 'Tot ziens Joop Matser!'. Zoeterwoude - De Van Swietenkamer in Zoeterwoude vormde het decor bij het afscheid van de heer J.W. Kievit op 25 september jl. De heer Kievit, die is toegetreden tot de VUT-regeling, werd vergezeld door zijn echtgenote, kinde ren en vier kleinkinderen. In 1965 begon de heer Kievit bij de Amstel brouwerij als voorman Legkelders. Na verloop van jaren werd zijn werkterrein verlegd naar de vatenco- lonne en vervolgens naar Intern Transport. Na sluiting van de Mauritskade werd de heer Kievit magazijnmeester in Zoeterwoude, een functie die hij tot aan zijn afscheid heeft uitgeoefend. De heren Kloek en Stiphout merkten in hun toespraken op dat de heer Kievit aanvankelijk moeite had met de overgang naar Zoeterwoude. Niettemin wist hij zich in de loop der tijd goed aan te passen. Bij de overhandiging van het cadeau onder couvert verwees de heer Stiphout o.a. naar de culinaire hobby van de heer Kievit. Zijn collega's maakten daarmee kennis als hij weer eens in een pannetje stond te roeren waaruit onbekende luchtjes opstegen. Dat de Van Swietenkamer niet alle belangstellenden voor dit afscheid kon bergen was op deze fraaie na-zomerdag niet erg. Ook buiten op het terras was gelegenheid om afscheid te nemen.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 24