Eerste paal voor nieuwe brouwerij Microbrouwerij maakt proefnemingen op kleine schaal mogelijk Onlangs is de eerste paal geslagen voor de nieuwe brouwerij van Malayan Bre weries. Heineken neemt met 42,4% in de Malayan Breweries deel. De twee huidige produktiebedrijven voor de merken Anchor en Tiger worden ver vangen door één nieuwe brouwerij op een andere plek in Singapore. Heine ken Technisch Beheer B.V. houdt zich als hoofduitvoerder bezig met de bouw. Een 'handicap' is het betrekke lijk kleine terrein waarop de nieuwe brouwerij moet verrijzen: Singapore kampt met een gigantisch ruimtege brek. Door gebruik te maken van de modernste technieken is het mogelijk geweest toch voor laagbouw te kiezen In de nieuwe high-techbrouwerij zal gebruik worden gemaakt van de aller nieuwste technologische ontwikkelin gen wat een hoge graad van automati sering zal inhouden. De brouwerijbouwkosten circa 180 miljoen, krijgt een begincapaciteit van 650000 hectoliter per j aar, met een uit- breidingsmogelijkheid tot 1 miljoen hectoliter. Bij deze ceremonie was o.a. aanwezig de Minister voor Handel en Industrie van Singapore, Brigadier- Generaal Lee Hsien Loong, die in z'n toespraak het initiatief van de brouwe rij prees om in een tijd van economi sche teruggang - zeer voelbaar in Singa pore - de beslissing te nemen te starten met een nieuwe, geavanceerde brou werij De heer Adeniyi van Nigerian Breweries krijgt toelichting bij de microbrouwerij van de heren Pesman (links) en Koppers. Sinds kort beschikt Nigerian Breweries over een zogenoemde micro- brouwe rij. Behalve het kleine formaat heeft de microbrouwerij als bijzonderheid dat de brouwketels van glas zijn. De officiële overdracht aan vertegenwoor digers van Nigerian Breweries Ltd. gebeurde doordrs. P. van Eerde (direc teur technische en technologische zaken) in Zoeterwoude, waar de brou werij is gebouwd. Nigerian Breweries zal de in Lagos geïnstalleerde micro brouwerij voornamelijk gebruiken voor proefbrouwsels met sorghum. Zoals al eerder beschreven is sorghum een lokaal graan, dat in het brouwpro- ces kan dienen als alternatief voor mout. Proefnemingen met een andere grondstof dan brouwgerst zijn nodig omdat de overheid heeft besloten dat met ingang van 1990 geen mout meer mag worden ingevoerd. En invoer is tot nu toe de enige mogelijkheid om over voldoende, kwalitatief goede, mout te beschikken voor het bierbrou- wen. Uitgebreidere informatie over de microbrouwerij, proefnemingen met sorghum en een nieuw soort pilsener bier op basis van mout en sorghum, kunt u lezen in de editie van Heineken International Magazine die medio januari verschijnt.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 16