NAsrdere arbeidstijdverkorting: Gaan we naar een 36-urige werkweek of blijven we bij een werkweek van 38 uur? Dat is de vraag waarvoor vele Nederlandse bedrijven zich gesteld zien en ook binnen de Heineken-organisatie is het onderwerp actueel. De vraag of het mogelijk is van een werkweek van 38 uur naar 36 uur te gaan heeft betrekking op de groep medewerkers die boven de CAO-grens zitten. Eind 1983 bereikte Heineken overeenstemming met de vak organisaties over de hoofdpun ten van een nieuwe CAO. In deze CAO, die loopt tot 1987, is een arbeids tijdverkorting overeengekomen van 10%. Die 10% ATV moet z'n defini tieve beslag krijgen uiterlijk 31 decem ber 1986. Voor de volcontinudienst betekent dat een werkweek van 33,6 uur, voor de andere afdelingen - zowel produktie als kantoor - een 36-urige werkweek, ofwel 23 roostervrije dagen per 1987. Een aparte regeling geldt voor de afdelingen verpakken en intern transport in Zoeterwoude. Zij zijn dit jaar van de 3- naar de 4-ploe- gendienst overgeschakeld. Arbeids tijdverkorting bij deze afdelingen ging dus gepaard met verlenging van de bedrijfstijd: de medewerkers werken met ingang van januari 1986 ook op zaterdag. Proefjaar 1985 Per werkmaatschappij, per service- groep en per afdeling is gezocht naar de meest geschikte wijze om ATV te realiseren. 1985 was een soort proef jaar, waarin ervaringen moesten wor den opgedaan met ATV om in 1986 - en volgende jaren - tot een goede invulling van arbeidstijdverkorting te komen. Gesteld kan worden - en dat is ook reeds vermeld in de nieuwjaars speeches - dat de eerste fase van ATV zonder al te grote problemen is verlo pen. Daarbij kan wel vastgesteld wor den dat de communicatie tussen en afstemming met afdelingen onderling werden bemoeilijkt door afwezigheid van medewerkers. Dat gegeven heeft 12

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 12