1 I Brabant neemt aparte plaats in Eigenaren van de Speedy Bar zijn de heer en mevrouw Vosters. Zij behoren tot de honderden die in de afgelopen vier jaar besloten hebben over te stap pen op het kelderbiersysteem van Hei- neken. Brabant neemt daarbij een bij zondere plaats in. Zo werd de eerste kelderbierinstallatie in De Kempen geplaatst en is op het terrein van de brouwerij in 's Hertogenbosch het enige kelderbierafvulstation geplaatst. Bovendien zijn er in Brabant relatief meer kelderbierinstallaties geïnstal leerd dan in de rest van Nederland. Bierslede Drs. A. Oostra, algemeen directeur van Heineken Nederland BV.ging in zijn speech in op het biertransport in Burgemeester Van Poppel (rechts) en de heer Oostra (links) met het laatste fust van de Speedy Bar. vroegere jaren: "U zult na het zien van de Heineken spankar wel gedacht heb ben dat dit de allereerste vorm van bier- vervoer was. Dit is niet het geval. Ook in vroegere tijden waren brouwers inventief. Eind vorige eeuw werd belasting geheven op wielen en wielas- sen. Voor vier wielen onder een wagen hoefde minder betaald te worden dan voor twee wielen. En, zo redeneerden de brouwers, voor een bierslede Burgemeester Van Poppeleigenaar Vosters en hoofd horecagebied Duijnstee kijken toe hoe de heer Oostra het lint doorknipt om het eerste pilsje te kunnen tappen. hoefde men dus helemaal geen belas ting neer te tellen." Vele voordelen Een bijzonder moderne manier van biertransport en -opslag is het kelder biersysteem. De heer Oostra wees in zijn speech op de vele voordelen die de kelderbierinstallatie biedt aan horeca ondernemers met een relatief grote en regelmatige bieromzet. Zij kunnen overschakelen van 50-liter fusten op 1000-liter vaten. Deze vaten worden permanent geïnstalleerd in het horeca bedrijf en worden ter plekke afgevuld door de speciale kelderbierwagen. Met zo'n kelderbierinstallatie is er sprake van minder bierverlies. De horeca-ondernemer hoeft niet meer te sjouwen met vaten. Tevens is het kool- zuurverbruik lager en de bierkwaliteit constant. Daarnaast heeft de onderne mer de mogelijkheid meer tappunten aan te sluiten, waarbij de tapsnelheid per tappunt nauwkeurig te regelen valt. Bij wijze van officiële openingshande ling rolden de burgemeester van Berg- eijk, drs. A.A.J. van Poppel, en de heer Oostra het laatste -voor deze spe ciale gelegenheid- houten fust naar bui ten en tilden het op de klaarstaande Heineken spankar. Binnen kon vervol gens het eerste pilsje getapt worden uit de kelderbierinstallatie. /n het Brabantse Bergeyk is het rond het middaguur een drukte van belang op die zonnige derde juli. De Shires zijn present en maken met de Heineken spankar een rond gang door het centrum. Voor de Speedy Bar staat een kelderbierwagen gereed. De mensen van de Reclame Service Dienst zijn druk in de weer om deze horecagelegenheid feestelijk aan te kleden voor de officiële ingebruik stelling van de 750e Heineken kelder bierinstallatie die middag. Brabantse horecarelaties en de gehele Bergeykse horeca zijn voor dit gedenkwaardige jubileum uitgenodigd.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 3