Strijd om seconden in Olympia's Ronde j» BANANEN Russische ruimtevaart op Brabantse Efteling Opnieuw wereldtitel voor Johnny Drie jaar geleden schreven we over de hobby van Johnny Vieira (rechts) van de bedrijfskantine in Zoe- terwoude. Sindsdien heeft hij vele kampioenschappen op zijn naam geschreven. De eerste wereldtitel ver kreeg hij eind '83 bij de WK Full Contact Karate. Ver volgens is hij Europees kampioen Thaiboksen en tweemaal Nederlands kampioen Thaiboksen gewor den in het Bantamgewicht. In mei van dit jaar won hij opnieuw een belangrijk gevecht. In de Amsterdamse Jaap Edenhal versloeg hij tijdens de WK Kickboksen Amerikaanse stij 1 de Amerikaan Rod Key. Dit leverde hem de wereldtitel op in het Bantamgewicht. Of de titel lang op zijn naam blijft staan, moet 19 oktober a.s. blijken. In dezelfde Jaap Edenhal verdedigt Johnny Vieira dan zijn titel tegen de Europese titel houder en uitdager Milo El Geubli. Een man die hij al drie keer tegenover zich heeft gevonden. En tot nu toe bleken ze zeer aan elkaar gewaagd.. turbnno. Ook tijdens de 35e Olympia's Ronde van Nederland was Amstel nadrukkelijk aanwezig. Evenals in voorgaande jaren was de Amstel Wielerploeg een van de deelne mende équippes. Maar ook in de reclamekaravaan en met de jurybus en finishdoeken was Amstel in elke etap peplaats present. Voor het eerst voerde de ronde door een aantal grote steden. Op de foto de doorkomst bij de Crooswijksesingel te Rotterdam. Men was toen van Emmeloord via Groningen, Harder wijk en Amsterdam in de Maasstad aangekomen. Voor dat de finish in Best werd bereikt, werden nog Wouw en Hulsberg aangedaan. De Oostduitser Bernd Dittert won uiteindelijk Olympia's Ronde. Hij bleef onze landgenoot John Talen met slechts één seconde voor. De felle strijd tussen beiden kenmerkte de gehele koers. Een goede derde plaats ging naar Amstel-renner Rob Harmeling. Op 12 april was het 25 jaar geleden dat de eerste mens de ruimte inging, Joeri Gagarin. Om dat te herdenken is op De Efteling te Kaatsheuvel een tentoonstelling georganiseerd. 'Interkosmos' is de naam van deze ruimtevaarttentoonstelling. Voor het eerst is nu in West-Europa zo'n uitvoerige presentatie te zien van de Russische ruimtevaart met ruimteschepen, maan- auto's, communicatiesatellieten en een model van de lanceerbasis Bay Konoer bijvoorbeeld. Een groot aan tal dia's, foto's en videoprogramma's en deskundige begeleiding verduidelijken het tentoongestelde. Op ato een opname van het zogenoemde 'Kosmo- afé', dat mede door Heineken is ingericht. Interkosmos is nog geopend tot 19 oktober. 29

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 29