TV-debmit voor Heineken Sevens Rugby Toernooi Verfrissing van Sourcy voor kanovaarders Heineken Fanfare luistert vele evenementen op Aantal Heineken-Iopers neemt nog steeds toe Een recordaantal van 72 teams speelde, verdeeld over twee dagen, ruim 200 wedstrijden in het Heineken Sevens Rugby Toernooi. De teams bestaan tijdens dit seven-a-side toernooi uit 7 spelers, die wedstrijden van tweemaal 7,5 minuten spelen. Hierdoor is deze variatie op het rugby bijzonder geschikt om conditie, loopvermogen en vindingrijkheid aan het publiek te tonen en zonodig op te vijzelen. Op de zondag speel den nog 24 overgebleven ploegenwaaronder 5 Neder landse, om een plaats in de finale. Hierin kwamen ten slotte net als vorig jaar Golden Oldies, met veel vermaarde Londense topspelers, en Steepholme uit Wales tegen elkaar uit. Steepholme toonde zich weer de sterkste en won met 28-10. De televisie was dit jaar voor het eerst aanwezig bij de drukbezochte en gezellige Heineken Sevens. Daarvan getuigden opnamen inTros-Sport en op Europa TV. "Dat is geen klein bier, zouden ze in België zeggen", aldus burgemeester K.A.M. Buijs in het voorwoord van het programmaboekje over 20 jaar blaaskappel- lenfestival in Aarle-Rixtel. Een ander lustrum bereikte de organiserende Klokkendorper-Blaaska- pel, die bij deze gelegenheid het 25-jarig jubileum vier de. Om dit feest luister bij te zetten haalde de Heine ken Fanfare de Klokkendorpers op bij hun clubhuis, café Van den Elzen, waarna gezamenlijk naar de feest tent werd gemarcheerd. Een feesttent waarin voor het twintigste jaar Amstel bier werd getapt voor de circa tienduizend belangstellenden. Een ander evenement waarbij de Heineken Fanfare in actie kwam, was de opening van de vernieuwde 90 kilometer lange 'Smok kelroute' Dit is -heden ten dage- een toeristische auto route langs Vlaanderens mooiste kronkelpaadjes. Mascöttebok Leo (vernoemd naar schenker Leo van Munching jr.) beleefde in en rond de Zeeuwse plaats Aardenburg zijn debuut-optreden. Hij is direct beroemd, want de krant 'Vrij Maldegem' bracht hem uitvoerig in beeld. Een evenement op de toerkalender van de Neder landse kanobond is de 'Weipoorttocht'. Voor de deel nemende kanovaarders -uit het gehele land- is er keuze uit twee afstanden. Beide tochten voeren vanaf de organiserende club KV de Sprinters uit Zoeter- meer via de Weipoortse Vliet terug naar Zoetermeer. Zoals bekend is de Weipoortse Vliet een water dat het bedrijfsterrein van de Heineken-vestiging in Zoeter- woude doorkruist. Voor de kanovaarders was bij De Hooiberg een koelwagen met Sourcy buffet geplaatst. Behalve hoofd- en polsbanden van Sourcy werd daar ook bronwater uitgereikt. Zoals op de foto te zien is, maakten velen graag van deze verfrissing gebruik. Aan de elfde editie van de Marathon van Amsterdam besteedde de pers veel aandacht op radio, televisie en in de kranten. Daarin kwam steeds een klein aantal dezelfde namen voor. Geen melding werd gemaakt van een aantal Heineken-medewerkers, die wel dege lijk aan dit evenement deelnamen. Het grootste aantal liep de halve marathon. Deze 21 waren afkomstig van Amsterdam, Den Bosch en Zoeterwoude. Tevens waren er twee die zich aan de hele marathon waagden, de heer K. Berkhout uit Den Bosch en de heer J. Hout- huys uit Zoetermeer. Voor de laatste was het de derde keer in z'n 'loop'baan. Een nieuw persoonlijk record was het gevolg: 3 uur, 9 minuten en 45 seconden. Vijf maal per week trainen in alle vroegte, ("zodat je lek ker fit op de werk komt") moet hem leiden naar een tijd onder de drie uur. "Ik nader mijn streeftijd, want ik wil per se worden opgenomen in de ranglijst met Nederlandse marathonlopers die minder dan drie uur nodig hebben voor het afleggen van de afstand." Op de foto rechts de heer Houthuys.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 28