Vele verzoeken bereiken dagelijks de afdeling Klanten service in Zoeterwoude. Zowel telefonisch als schrifte lijk. "Ik spaar etiketten. Heeft u voor mij misschien enkele etiketten van uw produkten?". Dit verzoek wordt ook gedaan voor stickers, kroonkurken, blikjes en allerlei andere artikelen, waarvan een verzameling kan worden aangelegd. Gewild is ook informatie over de paarden en de wagens die zij voorttrekken. de aanvankelijk geplande gracht open gebroken was, vormde dan ook geen onoverkomelijk probleem. Moeilijker wordt het een foto te maken zonder dat voetgangers of fietsers door het beeld rijden. "Het is natuurlijk niet prettig als andere weggebruikers op ons moeten wachten" zegt koetsier Wouter de la Haye. "Maar het is on mogelijk tegen zo'n steile brug stil te blijven staan en te wachten tot er geen verkeer meer aankomt. De paarden moeten blijven lopen. Gelukkig schoot de bereden politie ons spontaan te hulp om de mensen even tegen te houden. Om meer keuze te hebben, zijn vervolgens tevens opnamen ge maakt op het Rembrandtplein en bij het Museumplein. Dat leidde voor de toeschouwers nog tot vermakelijke taferelen. Om de paarden zo fraai mogelijk op de foto te krijgen -hoofden fier rechtop, oren nieuwsgie rig naar voren- probeerden enkele koetsiers luidruchtig de aandacht van de paarden te trekken. Maar dat valt niet mee als je als paard geleerd hebt geen aandacht te schenken aan je om geving, om schrik-effecten te voorko men Op de pagina ziet u een aantal van de opnamen die van de paarden zijn ge maakt. Daarbij zijn tevens foto's van de Heineken Bierkoets, nabij Ouder kerk aan de Amstel, ten behoeve van plaatjes in het programmaboek voor de Grote Postkoetsenrace. Welk tafereel de nieuwe ansichtkaart zal gaan sieren, ziet u op de grote foto. Jk llereerst omdat Nederland vele MM paardeliefhebbers telt en de machtige Shires natuurlijk toch iets bijzonders zijn. Vaak ook wil men een duidelijke afbeelding van de span- wagen heben, om deze in miniatuur na te kunnen maken als herinnering aan de tijd dat de bierlevering daadwer kelijk nog met behulp van paarden plaatsvond. Oude plaatjes De ansichtkaarten van de paarden die tot op heden door Klantenservice wor den verzonden zijn echter nu verou derd. Daarop staan nog steeds de brui ne paarden en de schimmels afge beeld, de voorgangers van onze Shires. Binnenkort verschijnt er een nieuwe kaart met daarop de Shires voor de Heineken spanwagen, op een Amster damse gracht. Geen makkelijke opgave Het is niet eenvoudig een fotosessie te organiseren om de paarden te laten fo tograferen. De fotograaf (gespeciali seerd in paardefotografie) moet ruimte in zijn agenda hebben, de paarden en koetsiers moeten niet geboekt zijn voor een evenement, de veewagen moet bijtijds gereserveerd worden èn het weer moet goed zijn. Dat laatste is uiteraard een onvoor spelbare factor. Het doet denken aan de voorbereidingen voor de Elfsteden tocht. Was het enige dagen droog, zelfs zonnig, en waren de weersvoorspellin gen voor de komende dagen goed, dan werd er geopperd dat er nü misschien een afspraak kon worden gemaakt. Maar helaas, op de afgesproken dag was de hemel betrokken en zag het er niet naar uit dat op korte termijn op klaringen te verwachten waren. Zo zijn er het afgelopen jaar al heel wat af spraken gemaakt - en weer afgezegd. Onlangs was het zover dat de gemaak te afspraak kon worden nagekomen. Voor de foto extra gepoetst en gewas sen, trok een vierspan met de Heine ken spanwagen de binnenstad van Amsterdam in. Door hun vele oefen- ritten in de stad, kennen de koetsiers de stad goed en weten zij als geen an der een mooie locatie te vinden. Dat

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 8