Colonne 5 in Bunnik gecompleteerd Aandeelhouders bezoeken Den Bosch produkten tegen te gaan. Het proces berust op het verhitten en afkoelen van in fles verpakte dranken. Montage Nadat begin juli de losse on derdelen van de pasteur bij Vrumona waren aangele verd, zijn de hele maand juli specialisten druk bezig ge weest met de montage. Begin augustus kon worden begonnen met het volledig testen van de pasteur, waarna op 5 september de pasteur daadwerkelijk in produktie is genomen. Technische details De bij Vrumona geplaatste machine is een zogenoemde tunnelpasteur. Daarbij wordt het produkt, reeds verpakt in de fles, gepasteu riseerd. De tunnelpasteur is 20 meter lang, 3,5 meter hoog en heeft een totale breedte van 7,7 meter, waar van 6,7 meter door de tun nel wordt ingenomen. Het netto gewicht van de geheel in roestvaststaai uitgevoerde machine is 76 ton. Als de pasteur in bedrijf is, 'gevuld' met - volle - flessen, be draagt het totale gewicht 191 ton. Op de twee dekken sa men kunnen maximaal 34.000 flessen staan. Een bijzonderheid is nog dat de matten, waarop de fles sen rusten, direct aangedre ven worden en wel met behulp van zogenoemde steekmotoren. De bij Vru mona geïnstalleerde pasteur heeft een centraal bedie ningspaneel, waarmee vijf programma's ingesteld kun nen worden. Als een keuze gemaakt is, stelt de machine zelf tijd, temperatuur en pas- teuriseerzones in. Vorig jaar werd bij Vrumona colonne 5 in gebruik geno men: een nieuwe lijn voor literflessen. Bij de ingebruik stelling ontbrak op de nieu we lijn nog de pasteurtunnel, die napasteurisatie mogelijk zou maken. Onlangs werd colonne 5 voorzien van een pasteuriseermachine, kort weg aangeduid met 'pas teur'. De machine (en het proces zelf) dankt zijn naam aan de Franse scheikundige Louis Pasteur, die leefde van 1822-1895. Hij is de uitvin der van het 'pasteuriseren' dat wordt uitgevoerd om mi crobiologische kwaliteits beïnvloeding van bepaalde Op 19 en 28 augustus brach ten groepen aandeelhouders een bezoek aan onze brou werij in 's-Hertogenbosch. Zoals gebruikelijk toonden de aandeelhouders een grote belangstelling voor het wel en wee van hun onder neming. Met een inleidend woord werden zij op de hoogte gebracht van een aantal belangrijke ontwikke lingen in het afgelopen jaar. De groei van het bedrijf, nieuwe produkten en de voortdurende zorg voor de kwaliteit kwamen aan de orde. De bedrijfsleider van Den Bosch, ir P. Hamers, besteedde aandacht aan het kelderbierafvulstation in Den Bosch, de nieuwe blik- colonne en nieuwe verpak kingen. Als proeve voor de aandacht voor de kwaliteit van ons bier werd de video film (S)Tappen met IJf ver toond. Vervolgens kreeg het gezelschap een rondleiding door de brouwerij om een goede indruk te krijgen van deze Heineken-vestiging. Na de rondleiding konden de aandeelhouders kennisma ken met het produkt Twister, de cool wine drink die sinds het begin van dit jaar door Vrumona op de markt wordt gebracht. Totaal 160 aan deelhouders hebben aan de excursies deelgenomen.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 6