trouwerij Amsterdam definitief "I De Amsterdamse brouwerij aan de Stadhouderskade gaat definitief dicht. Dit besluit van de directie van Heineken Nederland BV is op 10 september jl. bekend gemaakt. Enkele dagen eerder bracht de Onderne mingsraad Amsterdam positief advies uit over het voor nemen van de directie. De sluiting van de brouwerij wordt op of omstreeks 1 januari 1989 verwacht. Alle personeelsleden van de Amsterdamse brouwerij zijn direct van het besluit op de hoogte gebracht. k heb veel waardering voor de zorg vuldige en constructieve wijze waarop de OR-Amsterdam met de directie over de sluiting van de brouwe rij overleg heeft gevoerd. Vooral omdat het hier om een beslissing ging waar niet iedereen om staat te juichen. Uitgangs punt is dat er geen gedwongen ontsla gen onder de 300 werknemers vallen. Ik heb de OR toegezegd dat in samen werking met een commissie, die de overplaatsingen begeleidt, zal worden getracht voor alle individuele proble men een voor iedereen aanvaardbare oplossing te zoeken", aldus de heer A. Oostra, Algemeen Directeur Hei ken Nederland B.V. Deze toezegging was voor de ondernemingsraad vol doende garantie om tot een positief advies te kunnen besluiten. In de komende periode zullen gesprekken worden gehouden met de medewerkers om op de hoogte te zijn van hun indivi duele problemen en eventuele wensen. Bij overplaatsing wordt getracht de medewerkers in functies met overeen komstige werkzaamheden te plaatsen. Over de wijze en het tijdstip waarop men wordt overgeplaatst zal een voor stel worden uitgewerkt. Het directievoornemen om de uit 1868 daterende brouwerij te sluiten, werd 18 februari jl. bekend gemaakt. Dit naar aanleiding van een onderzoek waaruit als belangrijkste conclusie naar voren kwam dat het voor Heineken om eco nomische- en produktietechnische redenen niet rendabel is de brouwerij nog een groot aantal jaren te laten func tioneren. Om te kunnen blijven produ ceren op de huidige manier zou Heine ken in de komende tien jaar minimaal 80 miljoen gulden in de brouwerij in Amsterdam moeten investeren. Dit bedrag zou, gelet op de ligging van het complex in het centrum van Amster dam en de aan- en afvoerproblemen, beter kunnen worden geïnvesteerd in de Heineken brouwerijen te Zoeter- woude en Den Bosch. De produktie- capaciteit van de Amsterdamse brou werij bedraagt 0,8 miljoen hl per jaar. Op korte termijn wordt bekeken op welke wijze de huidige produktie kan worden ondergebracht in de andere vestigingen. Hiervan hangt de defini tieve datum van sluiting af. In het advies van de ondernemingsraad wordt tevens aangeraden speciale aan dacht te besteden aan de P.R.-aspecten en overige toekomstige functies van het Amsterdamse brouwerijcomplex. De heer Oostra is het volledig eens met dit advies: "Jaarlijks ontvangen wij in Am sterdam 90.000 bezoekers, waarvan de helft Amerikaanse toeristen. Ik ben een groot voorstander om dit gastheerschap ook in de toekomst voort te zetten. Een werkgroep waarin alle betrokkenen, dus ook de ondernemingsraad zijn ver tegenwoordigd, zal bekijken wat het ge bouw voor PR-mogelijkheden biedt. Mijn persoonlijke voorkeur gaat uit naar een levendige functie". Met de ge meente Amsterdam zal worden bespro ken hoe Heineken op verantwoorde wijze in de huidige vestiging of elders de bezoekers kan ontvangen. Zodra de plannen met betrekking tot het gebouw bekend zijn, zal met de on dernemingsraad hierover overleg wor den gevoerd. 3

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 3