Podiumprijs/Wessel Ilckenprijs voor jazzmuziek Golfcport verheugt zich in toenemende belangstelling Formidabel publiek bij WK honkbal grote stimulans De combinatie bier en jazz doet het al jaren goed, zoals hiernaast is te lezen over het Heineken Jazzfestival. Want Heineken ondersteunt rond de dertig jazzfestivals sinds jaar en dag in stad en land, waarvan die in Leiden, Eind hoven, Enkhuizen en Zwolle tot de grotere behoren. Dit zijn evenementen waar de oude stijl overheerst. Het publiek kan zich zowel vermaken in horecagelegenheden als op straat tijdens streetparades. Dat Heineken ook de nieuwere vormen van jazz. een warm hart toedraagt blijkt verder uit de enige jaren geleden ingestelde 'Podiumprijs voor jazz en geïmproviseerde muziek'. Maar dit is niet de enige prijs die uitgereikt wordt aan beginnende jazzmusici. Ook bestaan er nog de Wessel Ilckenprijs, een aanmoedigingsprijs, die dit jaar, tijdens het Loosdrechts Festival is uitgereikt aan Frits I^andesber- gen, een 25-jarige vibrafonist. Op de foto ziet u Frits Lan- desbergen links met de zilveren bierpul die hij net heeft ontvangen uit handen van Pim Jacobs. De golfsport is een van de snelstgroeiende sporten in Nederland. Zowel wat beoefenaars, als wat belangstel lenden betreft. Dat ook een traditionele sport niet aan de ontwikkelingen van deze tijd ontkomen, bleek deze zomer duidelijk. Op de Hilversumsche Golf Club von den namelijk de eerste Ladies International Open Golf Championships of The Netherlands plaats. Een inter nationaal toernooi voor professionele damesgolfers dus. Nog niet zo lang geleden zou deze mogelijkheid ondenkbaar zijn geweestHeineken was een van de sponsors van dit voor Nederland unieke toernooi. Mannen beheersten enige tijd later het 67e KLM Open op de Noordwijkse Golfclub. In het bijzonder was dat één man, Severiano Ballesteros, die dit jaar al diverse grote toernooien op zijn naam had geschreven. Met bijzonder grote belangstelling werden dan ook zijn verrichtingen gevolgd door de vele duizenden toe schouwers die naar Noordwijk waren gekomen. Ontelbaar waren bovendien de ogen die vanuit de luie stoel voor de televisie het toernooi volgden, dat recht streeks op televisie werd uitgezonden. Hoe dan ook, zij allen zagen dat Ballesteros met overmacht deze Open heeft gewonnen. En ook dat bij hole 2 een bord stond opgesteld, waaruit bleek dat dit de 'Heineken-hole' was. Ons concern was namelijk een van de sponsors van het internationale KLM-Heineken. Sponsor was Heineken ook van het inmiddels bekende Ouders en Kinderen Toernooi, waaraan de beste golfcombinaties gevormd door vader of moeder met zoon of dochter uit het gehele land deelnamen. Ruim 200.000 honkballiefhebbers uit voornamelijk ei gen land, maar ook uit het buitenland, hebben tussen 19 juli en 2 augustus hun hart opgehaald aan tophonk- bal in de vier speelsteden Haarlem, Utrecht, Eindho ven en Rotterdam. Voor de tweede keer in Europa (Ita lië had in 1978 de primeur) werden de 29e wereldkam pioenschappen honkbal voor amateurs gespeeld. Met ongelooflijk machtsvertoon heeft Cuba de andere teams gedomineerd en behaalde het voor de 18e keer de titel. Het is niet zo verwonderlijk dat de meeste toe schouwers werden geteld bij de wedstrijden die Neder land en favoriet Cuba speelden. De prettige sfeer, het spontane optreden en de vocale steun van het publiek kenmerkte het gehele toernooi. De mascotte van Ame rika, de Miami Maniac, die door zijn optredens in de pauze hilariteit bij het publiek veroorzaakte, voegde nog een extra vrolijke noot toe aan de toch al goede stemming. In het Haarlemse Pim Mulier-stadion kreeg cheerleader Hein Fischer dan ook bijval met zijn liede ren over de sponsors. Voor de sponsors was dit aanlei ding het publiek bij het derde honk een aardigheidje te geven, waaronder een blikje Heineken bier. Dit was niet het enige optreden van Heineken. Op alle vier lo caties waren 15-meter lange reclameborden geplaatst, die tijdens de vele TV-uitzendingen in binnen- en bui tenland veelvuldig in beeld kwamen. Natuurlijk straal- den ook de 'promotie'dorpen uit dat Heineken een van de sponsors was. 25

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 25