Afscheid mw. J.H. Roldaan Afscheid P. B. Weeda Afscheid W. Kort J.B.R. Schwietert üiimmiHH HI Rotterdam Gebruikmakend van de regeling om vervroegd uit te treden heeft mevrouw J. H. Roldaan op woensdag 30 juli jl. afscheid genomen van haar collega's. Mevrouw Roldaan had gekozen voor een informele receptie en werd in de Raadskelder te Rotterdam vergezeld door een vriendin van haar. De afdeling Export Duty Free was het werkterrein van mevrouw Roldaan. Dat zij altijd als een zeer gewaardeerd col lega werd gezien, bleek nogeens duidelijk tijdens de receptie. Vele cadeau's waaronder een parelketting, een verrekijker en een lichtgewicht fietstas mocht zij in ontvangst nemen. En daarmee werd voor een deel aangegeven op welke wijze zij haar tijd nu gaat besteden. De Raadskelder werd drukbe zocht op deze dag, en opvallend groot was het aantal gepen sioneerde medewerkers die mevrouw Roldaan de hand kwa men drukken. Nadat eenieder de gelegenheid had gehad haar het beste te wensen voor de toekomst nam mevrouw Roldaan de microfoon ter hand om alle bezoekers te bedanken voor hun aanwezigheid. Zoeterwoude Een jaar nadat de heer P. B. Weeda in De Hooiberg zijn 40-jarig dienstjubileum had gevierd, nam hij in hetzelfde ontvangstgebouw afscheid van Heineken. Met zijn echtgenote en twee zoons werd de kassier centraal betalings verkeer van de dienst EFI allereerst officieel ontvangen door de heer Baars. Tijdens de receptie zelf sprak de heer Beukhof. Zijn toespraak was slechts kort, aangezien vorig jaar eigenlijk de eigenschappen en verdiensten van de heer Weeda en zijn carrière bij Heineken al uitvoerig waren belicht. Nadat de heer Beukhof hem hartelijk bedankt had voor zijn werk zaamheden, werd als personeelscadeau een aantal videoban den en een enveloppe met geld overhandigd. Vervolgens kre gen de belangstellenden gelegenheid tot afscheid nemen. Duidelijk was merkbaar dat de heer Weeda door zijn functie als kassier bekend was in het gehele bedrijf, want onvoorstel baar veel handen moesten worden geschud. In feite stond er, urenlang, tijdens de gehele receptie constant een rij van wach tende opgesteld om de heer Weeda persoonlijk de beste wen sen te kunnen geven voor de toekomst. Zoeterwoude Op 29 augustus nam de keer W. Kort, leke- rapporteur ziektewet van de Bedrijfsgezondheidsdienst, i.v.m. pensionering afscheid van de brouwerij. Bij het op drie maanden na 50-jarige dienstverband en het vakbondswerk van Willem Kort werd uitvoerig stilgestaan. Altijd strijdbaar, niet schuw voor een conflict maar daar nimmer bewust op uit, en steeds zorgvuldig handelend. Met name die houding en zijn positie als intermediair tussen het bedrijf en het personeel werden gememoreerd door de heer Oostra. Die overhan digde Pieter Pils met oorkonde, en stelde het echtpaar Kort vergezeld door kinderen en kleinkinderen wekelijks een bos bloemen in het vooruitzicht. En dat vijftig weken lang om het dienstverband nogeens te benadrukken. Een lange rij sprekers de heren Schotgerrits, Rijckborst, Kloek en Bliek namens de Bedrijfsledengroep en vele cadeau's vormden een blijk van waardering voor Kort zijn (vakbonds)werk bij Heineken. De aanwezigheid van oud-voorzitter van de Raad van Bestuur Jhr. Feith, 30 jaar geleden voorzitter van de eerste ondernemingsraad, bij de voorontvangst vormt daarvan ook een bewijs. Zoeterwoude —Ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van ir. J. B. R. Schwietert vond op 4 augustus een receptie plaats in De Hooiberg. Hier haalde de heer Leeuwenburg herinneringen op aan vroeger, toen zij samen naar Indonesië waren geweest. Namens de hoofden van dienst kreeg de heer Schwietert een elektrische hegge- schaar aangeboden. Hierna sprak de heer Van den Bergh. Hoewel de heer Schwietert als hoofd van development HTB aan het hoofd staat van de afdelingen proces- en verpak kingstechnologie, -techniek en de proefbrouwerij, ging de spreker vooral in op de verpakkingsontwikkelingen. Een kroonkurkpet en een zilveren krat met witte flessen, gevuld met groen bier, voor de jubilaris, symboliseerden zijn aan dachtsvelden. Andere cadeaus die voor hilariteit zorgden, waren de Elfstedentochtadvertentie met een karikatuur van de heer Schwietert en de tekst 'waarom zit de ingenieur daar in de hoek' èn een robot, die bij de jubilaris kwam solliciteren. Voorts werd een wercldontvanger aangeboden als cadeau. De heer Schwietert sprak tot slot ook zelf, waarbij hij de opvallende stelling 'half vol is half leeg' deponeerde. HIHHHHHH H3 lllilliillil

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 17