mmjcsaakhm amstu ucmm canada uncmrn Enige maanden geleden schreven we over de succesvolle export van het ca lorie-arme Amstel Light vanuit Ne derland naar de Verenigde Staten. Op dat moment was dit bier in Canada nog alleen verkrijgbaar in de provincie Ontario, waar het lokaal wordt ge brouwen door Amstel Brewery Cana da. Zoals dat in Canada officieel ver plicht is, had onze exportafdeling de overheden van de andere provincies verzocht om vanuit Nederland naar die provincies Amstel Light te mogen exporteren. Inmiddels is een zoge naamde 'listing' voor Amstel Light verkregen in British Columbia en Al berta. Half september zijn de eerste orders uitgeleverd naar beide provin cies. Doorman de Heineken Elanprijs voor zijn vele activiteiten in de afgelopen ja ren in British Columbia. Een andere reden voor de receptie was het voor stellen van de nieuwe agent Internatio nal Cellars Inc. Dit agentschap is in handen van de heren John F. Ward en Michael A. Shuster, een jong en en thousiast team met ervaring in de drankenindustrie. Uitgebreide publiciteit Ook van de zijde van de pers was er belangstelling voor de receptie. Vooral omdat British Columbia een Neder- V.l.n.r. de heren Stevens, Van der Zee, export manager Noord-Amerika De Ranitz, de heer Doorman en drie heren van het nieuwe agentschap International Cellars: Ward, Shuster en Grady. landse gemeenschap telt van circa 50.000 mensen. Zowel hier als in Alberta werden tij dens het bezoek interviews gehouden voor de Canadese en de Nederlandse radio. Aan de heer Van der Zee wer den vragen van luisteraars gesteld als 'Hoe wordt bier gemaakt', 'wat moet er worden gedaan voordat Heineken hier verkrijgbaar is' en 'is het Heineken bier hetzelfde als in Nederland?' De Heineken Elanprijs voor de heer Doorman (links). Tevens is de kans groot dat binnenkort toestemming wordt verleend door de drie oostelijke provincies New Bruns wick, Prince Edward Islands en Nova Scotia. Dat bleek tijdens het werkbe zoek dat directeur export J. van der Zee en area export manager R.L.J. Stevens onlangs aan Canada brachten. Waarbij uiteraard ook bezoek werd ge bracht aan diverse Heineken agenten in Canada. Afscheid en kennismaking In British Columbia werd een grootse receptie gehouden. Deze werd georga niseerd om verschillende redenen. Al lereerst om afscheid te nemen van Heineken's Nederlandse agent, de heer L.R. Doorman van Doorman Agencies Ltd. Vanwege zijn leeftijd heeft de heer Doorman zijn activitei ten als agent voor Heineken -na veer tien jaar- beëindigd. Uit handen van de heer Van der Zee ontving de heer

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 12