Heerlijk Helder Piep Toernooi groot succes Eén weds tri]d gelijk gespeeld - tegen het Prinsengracht Zie kenhuis - en de overige verlo ren was het resultaat van het Heineken damesteam. Toch ziet Caroline van Blomme- stein, lid van de lustrumcom missie, tevreden terug op het toernooi. "Wijtrainen nooit. Samenspel is dan ook niet ons sterke punt. Dat komt ook doordat onze dames niet allen hetzelfde niveau hebben. Wij doen wel altijd ons best, maar de resultaten zijn voor ons bij zaak. Wij vinden het gewoon leuk samen te sporten en na afloop samen een biertje te drinken. Dat we plezier en ge zelligheidhebben, is het be langrijkste. Vanuit dat oog punt is dit toernooi bijzonder geslaagd. Het was namelijk heel gezellig en heel sportief. Het allerleukste voor ons als organisatoren was natuurlijk het enthousiasme van de gas ten." "We hebben gevochten als leeu wen en onze keeper Nico Pinotsis heeft met grote moed het doel verdedigd, maar he laas, het Amstel-team heeft alle vijf wedstrijden verloren vertelt A mstel-aan voerder Peter Vogelsang. Zelfs trucs tegen de Koninklijke Marine speelde Amstelmet 1 man te veel) mochten het team niet baten. De slechte resultaten wijt de Amstelaan voerder voor een deel aan de afkeu ring van het geplande veld. "We moesten 's middags op een heel klein veldje spelen. Net als bij zaalhockey speel den we toen met 6 man in plaats van met 11. Een klein veld vereist echter een goede techniek. Conditie was vol doende bij ons aan wezig, techniek blijkbaar niet ge noeg. Een deelnemer aan wie voor een groot deel is ontgaan wat er de gehele dag in en rondom het Hurley-clubhuis plaats vond, is Nico Pinotsis. Omdat er on verwacht geen Heineken keeper was, moest hij zowel het Amstel- als het Heineken-doel verdedigen. Slechts eenmaal heeft hij we gens gelijktijdig spelen van Amstel verstek laten gaan bij het Heineken-team. Deze af vaardiging deed het overigens beter dan de collega's, want slechts twee wedstrijden wer den verloren. En vermeldens waard is uiteraard de zege op Grolsch. "Vroeg, nat, plastic en laat"zijn de woorden die het eerstin Pinotsis' herinne ring opkomen als hij aan het toernooi denkt. "Ik heb de hele dag op het veld gestaan. Het voordeel van sterkere te genstanders is vooral dat je lekker druk bezig bent.Dat betekent niet dat hij te moe was om aan het feest deel te nemen. "Even zitten 's avonds en je bent weer van alle ver moeidheid hersteld. Het welslagen van het toer nooi en het grote enthou siasme van de gasten waren wel de mooiste cadeaus die de Heineken hockeyvereni- ging zich kon wensen. Tien jaar wordt nu onder de naam Heineken deelgeno men aan de hockeycompeti- tie voor bedrijven. Door mannelijke Heineken mede werkers wel te verstaan, want pas enkele jaren later kwam een damesteam van Heineken op het veld. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan werd een lustrum commissie in het leven ge roepen, om te bezien op wel ke wijze aandacht zou kun nen worden besteed aan dit tweede lustrum. Het werd een toernooi. 'Een toernooi van allure, waarbij het sportieve ele ment en de door ons zo ge koesterde gezelligheid de boventoon voeren', zo kon digde de Heineken hockey- vereniging tevoren aan. 's Avonds laat, of eigenlijk in de vroege uurtjes van de 31e augustus, bleek dat geen woord uit deze aankondi ging onjuist was geweest. Weliswaar tot enige improvi satie gedwongen door de ve le regenbuien daags tevoren, waardoor sommige velden niet meer bespeelbaar wa ren, werd op het Hurley-ter- rein in Amstelveen keurig volgens schema een uitge breid programma afgewerkt. Gasten op deze dag waren bedrijfshockeyteams van Ahold, ABN, de Beurs, Delta Lloyd, gemeente Am sterdam, Grolsch, Hoog ovens, IBM, Koninklijke Marine, Optiebeurs, Prin sengracht Ziekenhuis, Shell en Luchthaven Schiphol. Uit eigen gelederen namen een Heineken dames- en heren team en een Amstel-heren- team aan het toernooi deel. Plezier, gezelligheid en grote mate van sportiviteit ken merkten het gehele toernooi onder het motto dat geza menlijk meedoen belangrij ker is dan winnen. Natuur lijk waren er wel winnaars. De dames en heren van de Koninklijke Marine bleken duidelijk de besten. Op een tweede plaats eindigden de Shell-heren en de IBM-da- mes, terwijl de heren van Delta Lloyd en de dames van Grolsch de derde plaats bezetten. Zij kregen daar voor Delftsblauwe bierpul len uitgereikt door de heer A. Oostra, algemeen direc teur Heineken Nederland BV. Een daverend feest in de avonduren, met optreden van de Passadena Funk As sociation, maakte dat dit 'Heerlijk Helder Piep Toer nooi' ter gelegenheid van het 10-jarig jubileum op zeer passende wijze werd beslo ten. 11

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 11