Wat was het spannend en gezellig op zaterdag 28 au gustus op de Kagerplassen. Ruim 30 zeilers streden een eerlijke en sportieve strijd om de Heineken Bokaal. Het was voor de eerste keer dat initiatiefnemer Metzlar van zeilschool Orion een dergelijke wedstrijd organi seerde. En aan de vele posi tieve reacties te merken zal het niet de laatste keer zijn. Tegen alle verwachtingen in trokken in de loop van de ochtend de uitlopers van or kaan Charley weg en kon den zestien BM's met elk twee zeilers aan boord met de zon in de rug van start. De vlotte organisatie zorgde voor het uitstekende verloop van de races. Het niet al te strikt toepassen van het wedstrijdreglement en de sportieve instelling van de zeilers zorgden voor een spannend geheel. Hier en daar werd de wind, varië rend van kracht 4 tot 5, uit andermans zeilen genomen of werd een geduchte tegen stander de loef afgestoken. Na 3 wedstrijdrondes om onder meer het eiland Kog- jespolder werd de finaleron de gezeild. Op overtuigende wijze wonnen de heer en mevrouw Hoepman de Hei neken wisselbeker, als twee de eindigden de heren Kroon en Sauer. De troost prijs, hoe kan het ook anders een leerzaam boekje over zeilen, werd uitgereikt aan de heer Aarnoudse en mevrouw In de Mauer. Verder kan worden vermeld dat zoon Elert van vader won en dat de echtgenotes van de heren Van de Bergh en Kreb, het enige damesteam, zich goed hebben geweerd in de golven. De heer Metzlar prees de gezellige sfeer, het enthousiasme en de sportieve gang van zaken onder de zeilers: "Gelukkig raakte niemand aan lager wal en konden de boten aan het eind van de dag zonder schade worden afgetuigd. Dat maak je niet vaak mee!" Voor herhaling vatbaar dus, deze grandioze dag. De heer Prins, voorzitter van de per soneelsvereniging Zoeter- woude, roept alle Heineken medewerkers in het land op (dus ook van de andere ves tigingen) die zin hebben volgend jaar mee te zeilen, contact met hem op te nemen. Telefonisch is hij bereikbaar onder nummer 071-814110. Schriftelijk: De heer A.M. Prins, Intern Transport, GB-41, Z/Wou. De winnaars bijeen: v.l.n.r. de heren Marck en Van Kleef (3e plaats), het echtpaar Hoepman (leplaats) en de heren Kroon en Sauer 2eplaats). Sinds kort is ook het hore- cagebied Amsterdam/ Utrecht een personeelsver eniging rijk. De voorzitter is de heer R J. Smeets, met het secretariaat is belast de heer D.P. Vreeswijk en als penningmeester treedt op mevrouw W.M. Peeters. Inmiddels hebben zich 68 betalende leden aange meld. Overige belangstel lenden in het horecagebied Amsterdam/Utrecht kun nen zich als lid aanmelden bij een van de bovenge noemde bestuursleden. De start. De finish van de winnaars.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 10