Spectaculair reclamebord voor Bokma nieuwe 20 seconden durende Osborne-commcrcial, die vanaf april op de Nederlandse beeldbuis te bewonderen is. De Gedistilleerd en Wijngroep Neder land is sinds 1 oktober 1985 importeur/ distributeur van dit vooraanstaande sherry-merk. Product-manager van Osborne, de heer J. van Leest, over de nieuwe TV- reclame: "Wij proberen met deze com mercial kwaliteit uit te stralen en bovendien heel duidelijk de associatie stier en sherry vast te leggen. De stier is immers het beeldmerk van Osborne. Wij denken met deze opzet erin geslaagd te zijn een opvallende sherry commercial te realiseren." Osborne valt op "Omdat u geen grijze muis bent...en beslist geen angsthaas... en bepaald geen kuddedier. Omdat u natuurlijk ook geen eendagsvlieg bent... en alles behalve een saaie huismus...is er voor u Osborne Sherry. Want Osborne laat zich met niets ver gelijken." Een indringende tekst die hoort bij een opvallend animatiefilmpje. Zie hier de De buitenreclame is momenteel danig in ontwikkeling. Jarenlang heeft deze vorm van adverteren op een laag pitje gestaan, maar daarin is een flinke ver andering opgetreden. Affiches, reclame op autobussen en dergelijke zijn uitingen waarin de adverteerders een goed middel zien om hun boodschappen onder de aan dacht van het publiek te brengen. Ook de zogenaamde billboards beho ren daartoe. Dat zijn de borden waarop reuze-affiches aangeplakt wor den. Voorheen werden op de plak- plaatsen zes verschillende affiches aan gebracht. Daardoor kwam niet elke boodschap duidelijk over. De in het leven geroepen mogelijkheid om zo'n bord aan één adverteerder te verhu ren, verhoogt de attentiewaarde en daarmee de aantrekkelijkheid. En dat zo'n billboard nog veel meer aantrekkelijke mogelijkheden biedt, werd onlangs in Amsterdam langs de Amstelveenseweg bewezen. In samen werking met de gemeente Amster dam, het reclamebureau Prins, Meijer, Stamenkovits van Walbeek en de firma Publex (die de billboards ver huurt) liet Bokma, bij wijze van proef, zien dat zo'n billboard zich ook goed leent voor drie-dimensionale reclame boodschappen. Bijvoorbeeld door er een telefooncel tegenaan te plakken. 'Spectaculars' is de naam die deze inderdaad spectaculaire borden heb ben meegekregenEr is weinig fantasie voor nodig om enkele visuele grappen te bedenken die met dit reclame medium mogelijk zijn. De eerste reac ties op deze vorm van adverteren waren zeer positief, maar de proef is nog niet afgerondHet is daardoor niet ondenkbaar dat de Bokma-telefooncel binnenkort nog op andere drukbe zochte plaatsen opduikt.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 8