Op vrijdag 11 april waren ruim 300 leden van de Euro pese Volkspartij, het CDA van Europa, te gast op de Heineken brouwerij te Zoe- terwoude. Het bezoek aan Heineken was gekoppeld aan het tweejaarlijkse EVP- congres dat dit jaar van 10 tot en met 12 april in Den Haag werd gehouden. Onder de gasten, afkomstig uit maar liefst tien Europese landen, bevonden zich ook premier G. Fitzgerald van Ierland en premier R.F.M. Lubbers. In de hal van het Zoeterwoudse kantoorge bouw heette de heer A.H. Heineken het gezelschap van harte welkom. "Het komt niet zo vaak voor dat zo'n grote groep op bezoek komt op onze brou werij. Maar in dit geval maken wij daar graag een uitzondering op", zo begon de heer Heineken zijn wel komstwoord. Hij wees tevens op het belang van goede en regelmatige con tacten tussen regeringen, politici en de industrie. "Wij maken allen deel uit van de Europese Gemeenschap en alleen door een dialoog kun nen we elkaar beter begrij pen", aldus de heer Heine ken. Als gastheer in Nederland trad op de heer P. Bukman, voorzitter van zowel de EVP als het CDA. In zijn dank woord onderstreepte hij dat de economie -de ruggegraat van de samenleving- in het belang van de gehele samen leving gezond moet blijven. Als voorbeeld noemde hij de Heineken onderneming "die een positieve bijdrage levert aan de levensstandaard in Nederland en waar we als Nederlanders trots op mogen zijn." Aan de reac ties te merken, stemde het gezelschap in met deze woorden. Het gezellige geroezemoes werd onderbroken met een kort optreden van de Heine ken Fanfare, op de trap in de hal. Na deze muzikale ver rassing begon de rondleiding door de brouwerijAchter eenvolgens bracht het gezel schap een bezoek aan het brouwhuis, het magazijn en de bottellarijen. Vanaf het bordes in bottelarij I stonden vele genodigden ademloos te kijken naar de snelheid waarmee op colonne I de 30-cl.flessen werden afge vuld. Na een korte rondrit langs het krattendorp, de afvalwa terzuivering en de sportvel den, werden de gasten met muziek van de Heineken Fanfare ontvangen in een feestelijk aangeklede tent, die aansloot op het net zo vrolijk ingerichte ontvangst gebouw 'De Hooiberg'. Het was namelijk onmogelijk om alle gasten in De Hooiberg te ontvangen. In de ontvangst ruimten waren kramen en viskarren opgesteld, waar men een keuze kon maken uit verschillende warme en koude gerechten. Het infor meel samenzijn werd opge luisterd door verschillende orkesten. Veel belangstel ling trokken de demonstra ties van oude ambachten, zoals mandenmaken, klom penmaken en glasblazen. Als klap op de vuurpijl zorgde de boerenkapel 'De Jeppers' voor een vrolijke laatste noot. Zonder twijfel kan worden teruggezien op een geslaagde Nederlandse avond op de Heineken brou werij. Voor de buitenlandse gasten zeer zeker een avond vol verrassingen. 7

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 7