Duidelijke en overzichte lijke informatie verstrekken was voor de afdeling Alge mene Kantoorzaken in Zoe- terwoude reden om een grootbeeldprojector en een geluidsinstallatie aan te schaffen. Deze nieuwe apparatuur werd onlangs op kamer 4.100 van deze vestiging in gebruik genomen. De projector is een bijzonder geschikt hulp middel bij demonstraties en instructies aan groepen van 25 tot 30 personen. Het scherm waarop de beel den vergroot worden weer gegeven heeft een afmeting van 250 x 180 cm. Hierop kunnen zowel computer- als videobeelden worden gepro jecteerd. Het kleine beeldscherm van een personal-computer wordt nu via de projector vergroot weergegeven op het projectiescherm. Dit heeft het voordeel dat de instructeur gemakkelijker duidelijk kan maken wat hij bedoelt en dat het voor de aanwezigen allemaal beter te volgen is. Hetzelfde geldt voor video beelden. Het probleem dat veel mensen zich rondom één klein televisiescherm moeten verdringenis nu ver leden tijd. Ook zijn er in de vergaderruimte verduiste ringsgordijnen aangebracht die voor een nog beter beeld zorgen. De nieuwe geluids installatie moet de beelden van een optimaal geluid voorzien. Bij de aanschaf is ermee rekening gehouden, dat de meeste videorecorders in het bedrijf zowel op de groot beeldprojector als op de geluidsinstallatie kunnen worden aangesloten. Wat hebben brandweerlie den onder water te zoeken? Niets, zou men in eerste instantie zeggen. Voor de Zoeterwoudse Bedrijfs brandweer gaat die regel echter niet op. Drieëntwin tig leden van dat korps heb ben recent deelgenomen aan een cursus 'Auto te water'. In een zwembad te Leiderdorp werden ze eerst op het droge geïnstrueerd hoe je veilig en snel uit een auto komt die te water is geraakt. Daarna gin gen de cursisten, met z'n tweeën tegelijk, in een auto die te water werd gelaten om het geleerde in de praktijk toe te passen. In eerste instantie moesten de inzit tenden via de zijramen uit de auto zien te komen vóór die onder water verdween. Dat was nog maar de 'inleidende' oefening. Vervolgens ging men opnieuw te water en moest men via de deur ont snappen op het moment waarop de auto geheel onder water was verdwenen. Dui kers voorzien van perslucht- apparatuur waren steeds in de buurt - zowel op de achter bank van de auto als in het zwembad - om in geval van nood te kunnen ingrijpen. Voor de deelnemers van Hei- neken behoefden zij deze middag niet in actie te komen, behalve dan dat zij één van hen een handje moesten helpen om op het droge te komen aangezien de man in kwestie geen slag kan zwemmen. "Het is bewonderenswaardig dat zo'n man dan toch aan zo'n cursus deelneemt" aldus de Zoeterwoudse commandant D. Sijmonsma, die tevreden terugkijkt op deze leerzame en nuttige bijeen- komst:"Een dergelijke trai ning is wellicht niet direct van nut voor de brandbestrij ding en -preventie. Maar daar staat tegenover dat het versterkt hoe je als team met elkaar moet werken onder verschillende omstandighe denen daar hechten we veel waarde aan". Op de foto Evert Trijzelaar (links) en Willem Brugmans. 6

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 6