"Een personeelsblad is een belangrijk communicatiemiddel" Mr. J.TH. Kappelle nam afscheid als voorzitter redactiecommissie: Aangezien de heer Kappelle in april van dit jaar van func tie is veranderd, nam hij onlangs afscheid van de redactie commissie van Vers van 't Vat. Veertien jaar had hij zitting in deze commissie, waarvan dertien jaar als voorzitter. "Het is natuurlijk niet altijd even gemakkelijk" geeft hij toe. "In zo'n grote onderneming zijn er vele uiteen lopende werkzaamheden, vele ver schillende interesses. Wie bij intern transport werkt, wil graag artikelen lezen over vorkheftrucks; wie bij com mercie werkt, vindt dat er meer moet worden geschreven over promotionele acties. Het is moeilijk constant voor elk wat wils te bieden. Bovendien is een personeelsblad toch ook een visite kaartje, waarop je als bedrijf wordt beoordeeld. Het spreekt vanzelf dat daarmee rekening gehouden moet worden bij het publiceren van verhalen en foto's. Er zijn uiteraard ook onder werpen die niet in Vers van 't Vat wor den opgenomen omdat deze via een ander middel doeltreffender of sneller kunnen worden bekendgemaakt." Groot vertrouwen Ook als oud-voorzitter zal de heer Kappelle de ontwikkelingen van het personeelsblad op de voet blijven vol gen. "Ik weet met hoeveel zorg de onderwerpen worden uitgekozen en met welke spanningen er voortdurend aan wordt gewerkt om Vers van 't vat interessant te houden voor een zo breed mogelijke groep medewerkers. Daarom heb ik er alle vertrouwen in dat het goed, zo mogelijk nog beter, zal blijven gaan." Ontwikkelingen volgen Hoe kijkt de heer Kappelle op de Vers van lt Vat-periode terug? "Er is in die jaren veel veranderd. In het algemeen nam de mondigheid en de wens tot inspraak toe. Ook onze medewerkers willen steeds meer weten over het beleid. Die ontwikkelingen hebben er ook toe geleid dat de doelstellingen van Vers van 't Vat een aantal malen aangepast zijn. En dat de toetsing door de commissie nog kritischer moest plaatsvinden"aldus de heer Kappelle. \oor de lezers die niet weten wat de taak is van de redactiecom missie de redactiecommissie zorgt er, samen met de redactie, voor dat de doelstellingen van ons perso neelsblad worden verwezenlijkt en dat deze zonodig worden gewijzigd. Voor dat een Vers van 't Vat-editie wordt gedrukt, toetst de redactiecommissie of de inhoud van het nummer voldoet aan de doelstellingen. Daarnaast treedt ze adviserend, signalerend en ondersteunend op. In de huidige situa tie betekent dit dat de commissie tien maal per jaar bij elkaar komt, kritisch de door de redactie aangeleverde redactieproeven van het blad beoor deelt, het laatst verschenen nummer bespreekt, het voorstel voor de inhoud van de eerstvolgende editie keurt en onderwerpen aandraagt voor bladen die op langere termijn verschijnen. En hoewel de samenstelling van de redactiecommissie in de loop der jaren regelmatig is gewijzigd, stond in het colofon op pagina 2 jarenlang dezelfde naam vermeld: mr. J.Th. Kappelle. Aanvankelijk vertegenwoordigde de heer Kappelle de frisdrankengroep in de redactiecommissie. Hij was niet onbekend met het redigeren van arti kelen, want als directiesecretaris van Vrumona is hij ook redacteur geweest van het Vrumona-blad 'Flessepost'. In 1972 werd dit blad opgeheven en nam Vers van 't Vat de berichtgeving voor de medewerkers in Bunnik over. Later, als hoofd van de concernstafdienst Public Relationswas hij voorzitter van de commissie. "Ik hoor erbij" "Een van de belangrijkste doelstellin gen is naar mijn mening om bij de medewerkers het besef aan te kweken en te stimuleren dat zij 'erbij horen'. Hoewel we ervoor moeten waken dat Vers van 't Vat te zelfgenoegzaam wordt, moet het blad de mensen een gevoel van trots geven bij Heineken te horen. Een gevoel dat ik ook heb." Aandacht voor de lezers De heer Kappelle heeft zijn werkzaam heden als lid en als voorzitter van de redactiecommissie altijd met plezier gedaan. "Vers van 't Vat heeft steeds mijn prioriteit èn voorkeur gehad. Prioriteit omdat het personeelsblad een van de belangrijkste middelen is in het contact tussen bedrijf en medewer kers. Voorkeur omdat niet alleen het bedrijf mij zeer ter harte gaat, maar met name de mensen die er werken." De heer Kappelle was in de redactie commissievergadering dan ook altijd degene die zich bij elk artikel afvroeg of 'de lezers' het wel interessant en begrijpelijk zouden vinden. 3

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 3