Heineken café De Duif was ontmoetingspunt bij Amsterdam-promotie in Seoul P.C. Bokma voor het voetlicht Voor 11e keer Nederlandse winnaar in spannende Amstel Gold Race De naam Bokma is verbonden met jenever. Het is ver uit het bekendste en grootste merk in Nederland. En het is tevens een historisch merk, met een geschiede nis van bijna tweehonderd jaar. In die periode hebben vijf achtereenvolgende generaties van de familie Bokma zich met de jenever beziggehouden. Over de traditie is eigenlijk niet zo veel bekend. Daarom haalde de marketing-afdeling van de GWN de heer mr. P.C. Bokma (export manager gedistilleerd) voor het voetlicht. Dat gebeurde voor een campagne rondom de Oude Genever. Met name 's zomers, als de nieuwe haring weer wordt aangevoerdvindt de Oude Genever gretig aftrek. Oude Genever en nieuwe haring vormen een uitstekende combinatie. In de advertentie, die is verschenen in het blad Vis Kulinair, vertelt de heer Bokma daarover. Maar ook over de familietraditie van de Bokma's om het geheime recept van de Oude Genever van vader op zoon over te dra gen. Alleen de familie-oudste kent de juiste samenstel ling van de kruiden die deze genever z'n specifieke smaak geven. En alle jaren is het zo geweest dat de familie-oudste zich om de zoveel tijd geheimzinnig terugtrekt in een afgesloten kamertje om die recep tuursamen te stellen. Na afloop wordt het recept weer veilig in een kluis opgeborgen. De merknaam Bokma is inmiddels zó ingeburgerd geraakt, dat de familie naam naar de achtergrond is geschoven. "Ik schijn sommige mensen te verrassen met het feit dat ik echt besta!" vertelt de heer Bokma in de advertentie-tekst. Om over het bestaan van de vijfde generatie Bokma geen misverstand te laten bestaan werd P.C. Bokma in een passende entourage gefotogra- De 'Heineken Spelen'. Zo was herhaaldelijk te lezen in krante-artikelen over de promotie van Amsterdam tijdens de presentatie in de Zuid-Koreaanse stad Seoul van de kandidaten voor de Olympische zomer- en winterspe len in 1992. Dat kwam omdat Café De Duif, zoals de bruine kroeg heet, een duidelijke functie ver vulde als ontmoetingsplaats. Net als bij de Amsterdam-presentaties in Los Angeles en Oost- Berlijn werd ook in Seoul het Heineken bier (gratis) aangeboden aan de leden van de internationale en natio- nale Olympische comités en andere officiële gasten. Dit alles onder toeziend oog van hoofd public relations Neder land, de heer R.G.H. Elfrink, die binnen Heineken Nederland de coördinator is voor de Olympische activitei ten en de heer C.B. van Driel van Wageningen, onze man in Korea. "De Duif is langzamerhand een fenomeen geworden, zeker internationaal" vertelt de heer Elfrink. "Het symboliseert de gastvrijheid en gezelligheid, die men in 1992 in Amsterdam kan verwachten. Door z'n functie als ontmoetingsplaats, direct naast de Amsterdamse stand, kon de Nederlandse delegatie er uitstekend contac ten leggen met comitéleden." Duizenden Zuid-Koreanen maakten tijdens twee publieksdagen eveneens kennis met Heineken bier en met hef begrip 'Amsterdamse bruine kroeg'die tot hun verrassing zand als vloerbedekking had Daarnaast werd de stand met de Heineken-uitingen onder de aandacht gebracht van een miljoenenpubliek via radio, televisie en kranten. Grote sportevenementen waarbij het Heineken-café aanwezig zal zijn in de komende maanden, zijn de Wk Honkbal, de WK hockey voor dames, de WK roeien voor studenten en het wereld-judo-seminar, die alle plaatsvinden in ons land. De 21e versie van Nederlands enige wielerklassieker, en bovendien een klassieker met het predikaat 'buiten categorie', werd op 25 april verreden. Het startschot daartoe werd in Heerlen gelost door staatssecretaris van WVC, drs. J.P. van der Reijden. Daarmee leek hij ook het startsein te geven voor een fikse regenbui, die de eerste uren niet van ophouden wist. Maar het publiek liet zich daardoor niet weerhouden en stond enthousiast langs het parcours. Kortom, een ware Amstel Gold Race. Wielerliefhebbers herinneren zich ongetwijfeld nog de spannende finale, het vergeefse zwoegen van Francesco Moser en de beslissende sprint tussen Stephan Rooks en Joop Zoetemelk. 'Jo- pie' was ook degene die het luidst werd aangemoe digd, wanneer hij in het kleurig lint van renners naar boven zwoegde tussen de toeschouwers door, die rij- endik een plaats hadden gezocht op de vele bergen die het Limburgse land rijk is. Onder andere voor hem begaven de fans zich onmiddellijk bergafwaarts, zodra het peloton voorbij was, om zich per auto naar een vol gende doorkomstplaats te begeven. Er was dan ook niemand die het de wereldkampioen niet had gegund een fractie van een seconde eerder over de finish in Meerssen te komen. Maar dat deed uiteraard aan de van Rooks niets af, die daarvoor de welver beker in ontvangst mocht nemen uit handen Commercieel directeur mr. R.A.B. Combée.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 29