Massale deelname aan Leidse Singelloop Open Friese kampioenschappen bridge !§ÜïPra Mg Amstelbrug eindelijk herbouwd Zonnige Koninginnedag brengt Nederlanders op de been Op zaterdag 5 april stond het Oranjehotel in Leeuwar den in het teken van het bridge-spel. Hier werd door een groot aantal fanatieke bridgeliefhebbers gestre den om het open Friese kampioenschap. De hoofd prijs voor dit evenement was een schitterende bokaal die door Bokma ter beschikking was gesteld. Na een verbeten strijd kwamen uiteindelijk de heren T. Broenland (midden) en W. Flisijn (links), beiden uit Leeuwarden als de nieuwe Friese kampioenen uit de bus. Zij mochten uit handen van de heer B. van der Meulen, van de drankenhandel Groningen, de hoofdprijs in ontvangst nemen. Enige jaren geleden moest de oude brug over de Amstel, ter hoogte van de Ceintuurbaan, worden afgebroken. Hr brak een periode aan waarin een pont voetgangers en fietsers over de Amstel zetteterwijl de naburige winkeliers werden geplaagd door klanten- en inkomstenverlies. Toen op 12 april een nieuwe brug in gebruik werd genomen, was dit voor de buurt een goede reden dit feit feestelijk te vieren. Het feest barstte los nadat wethouder Heerma in het gezelschap van een olifant -als bewijs van de deugdelijkheid van de constructie- de nieuwe brug officieel had geopend. Blijdschap was er ook omdat aan het verzoek van de buurtbewoners gehoor was gegeven de nieuwe oever verbinding identiek te laten zijn aan het oorspronke lijke ontwerp van architect Berlage. In de feest vreugde deelde ook de originele uit 1929 daterende Amstel A- Ford, die voor deze gelegenheid van stal was gehaald. Als het weer het toelaat wordt Koninginnedag over het algemeen buitenshuis doorgebracht. Massaal trekt men erop uit om, als deelnemer of toeschouwer, spe ciale evenementen bij te wonen. Een evenement dat steeds meer aan populariteit wint, is de zogenoemde 'vrije markt'. Op deze dag ontpoppen vele landgeno ten zich als straatventer, met in hun 'kraam' drank, etenswaren of oude huisraad. En wat is dan aardiger dan op een mooie dag aan die kramen voorbij te slen teren, speurend of er nog iets van de gading bij is? Een stad waarheen men altijd van heinde en verre komt op de 30e april, is Amsterdam. Om te zorgen dat het publiek bij een van de trekpleisters, het hoofdstede lijke Spui, droog zou blijven staan, had de reclame ser vice dienst met tentluifel een enorm overdekt terras gemaakt bij de cafés Hoppe en De Zwart. Gelukkig bleek deze voorzorgsmaatregel overbodig. Ook figuurlijk hoefden de talrijke Spuibezoekers niet droog te staan. Daarvoor zorgden de vele Heincken- en Amstel bierbuffetten. Nadat de Staatssecretaris van Welzijn, Volksgezond heid en Cultuur, drs. J.P. van der Reijden, op vrijdag avond 25 april het startschot had gelost, gingen ruim 3.200 deelnemers van start in de Leidse Singelloop. Mede door het feit dat vele lopers altijd op ludieke wijze zijn gekleed, trok dit evenement vele bezoekers. Grote tevredenheid toonden de organisatoren, de Leidse Politie Sportvereniging en het Leidsch Dag blad, na het bekend worden van de recordopbrengst van tienduizend gulden, die zoals gebruikelijk voor een goed doel is bestemd. Het geld zal dit jaar worden besteed aan de bouw van een nieuw onderkomen voor de Leidse gehandicaptensportvereniging De Sleutels. Sourcy was tijdens deze Singelloop ook aanwezig met spandoeken en vlaggen langs het zeven kilo meter lange parcours en bij de finish. 28

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 28