i Afscheid G.A. de Vaan Afscheid J. Ykema Afscheid H.A.H. Verlinden Afscheid F.H.J. Willems Hi HHHiiiiiSSH Hi üiiiiiiiHiiH Den Bosch- Op 4 april ontving de heer Hamers de heer en mevrouw De Vaan, omdat de heer De Vaan per 1 april gebruik heeft gemaakt van de Overbruggingsregeling. Na de officiële ontvangst vond de afscheidsreceptie plaats in de Cambrinuskelder. "Afscheid nemen na een actieve loop baan is niet zonder meer een formaliteit, want de heer De Vaan ziet dit met gemengde gevoelens op zich afkomen" stelde de heer Römkens in zijn toespraak vast. De spreker vertelde voorts dat de heer De Vaan bijna 16 jaar in de afde ling Verpakken heeft gewerkt, waarbij hoofdzakelijk in, onder, boven en rondom de wasmachines werd geopereerd. De heer Römkens vond het moeilijk een uiteenzetting te geven over de persoon, maar 'hij kende zijn vak'. De van zelfsprekendheid waarmee hij zijn werk aanpakte, dwong respect af. De heer Römkens noemde hem als collega en medewerker sympathiek en oprecht in de omgang en zei dat het vervroegde pensioen zeer wel verdiend is. Tot slot bedankte hij voor de geleverde diensten en met de wens nog vele jaren in goede gezondheid door te brengen met zijn vrouw en familie, besloot hij zijn toespraak. Hierna werd een cadeau onder couvert aangeboden. Zoeterwoude- De "nestor van de brouwerij" de heer J. Ykema nam op 15 april afscheid van de vestiging Zoeter woude. Vele collega's, maar ook externe relaties, waren hier voor naar de ontvangstruimte van de brouwerij gekomen. Vergezeld door zijn echtgenote en kinderen, met hun aan hang, werd de bedrijfsingenieur toegesproken door onder anderen de heer Kloek die hem dankte voor de prettige en langdurige samenwerking en vervolgens een bloemstuk overhandigde. Mevrouw Hofs die namens de afdeling een tuinstel aanbood, vertelde aan de aanwezigen iets over de door de heer Ykema gehanteerde rekeneenheid: de Volks wagen. Alle geldbedragen werden door de ingenieur altijd vertaald in Volkswagens. Tenslotte bood de heer Konijnen burg hem nog een prachtig boekwerk aan met de toevoeging dat dit goed van pas kan komen in de vele vrije tijd die hij nu krijgt. In zijn slotrede dankte de heer Ykema alle aanwe zigen voor hun komst, de prettige samenwerking in het ver leden en deze gezellige receptie als slot. Amsterdam- De heer H.A.H. Verlinden, hoofd financiën en concernverslaggeving, nam op 15 april in de Kuiperij te zamen met zijn vrouw afscheid van collega's en ex-collega's. Alhoewel de heer Verlinden te kennen had gegeven liever geen sprekers te willen, nam de heer Beks toch het voortouw om hem nog even in het zonnetje te zetten. Uit zijn woorden kon worden opgemaakt dat met het vertrek van de heer Ver linden 'de motor van de verslaggeving' verdwijnt. Verslagge ving die volgens het scheidend hoofd financiën een van de hoekstenen is van een onderneming. Namens de afdeling werd een mooie elektronische schrijfmachine aangeboden. Verder had de afdeling op het concernjaarverslag een ludieke parodie gemaakt, die was toegespitst op de loop baan van de heer Verlinden. Behalve veel collega's die op deze gezellige receptie aanwezig waren, was er ook een groot aantal gepensioneerden naar ontvangstruimte De Kui perij gekomen om hun voormalige collega de hand te schud den. Dit werd uiteraard zeer op prijs gesteld door de heer Verlinden. Den Bosch- Op 24 april vond een afscheid plaats van de heer Willems, omdat deze de pensioengerechtigde leeftijd bereikte. De heer Willems heeft bijna 25 jaar bij Heineken gewerkt. Voordat hij op 23 maart 1964 officieel in dienst trad als bedieningsman in de afdeling verpakken, is hij namelijk ruim twee jaar in Den Bosch gedetacheerd geweest voor Brasserie Leopold S. A.De heer Willems had de wens te ken nen gegeven dat er geen toespraken zouden worden gehou den Daarom richtte de heer Bertens van de personeeldienst zich slechts met een kort woord tot de heer Willems. Voordat alle belangstellenden de gelegenheid kregen persoonlijk de heer en mevrouw Willems de hand te drukken, kreeg de scheidende het boek 'Leven met de jaren', het foto-album en een cadeau onder couvert aangeboden. Dit laatste cadeau kan wellicht van pas komen bij de hobby die hij vroe ger verwoed heeft bedreven, namelijk de duivensport (waar mee hij ook vele prijzen heeft gewonnen), en die hij weer gaat oppakken nu hij gepensioneerd is. 24

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 24