en Bosch i IN BUSSEN Tlfl van deze haldat aan de oude bottelarijj grenst - Speciaal proefproject De nieuwe colonne wordt gelijkertijd benut voor proefnemingen met een variabele snelheidsregeling. Deze proeven vinden plaats met het doel flessen en bussen met zo min mogelijk druk te transporteren, waardoor beschadiging wordt tegengegaan. Dit is met name van belang voor de nieuwe bierfles die dit najaar wordt geïntrodu ceerd. Dit is een aanvulling op de andere maatregelen die reeds zijn genomen om de nieuwe bierflessen scuffingvrij af te vullen. Maar ook voor de bussen is een variabele snelheidsre geling gunstig, want door het drukloos transport op colonne 11 is sprake van minder beschadigingen van de bussen. Prettige arbeidsomstandigheden Uiteraard is aan de arbeidsomstandig heden veel aandacht besteed. Voordat het definitieve ontwerp voor de colonne werd gemaakt, hebben diverse vergaderingen plaatsgehad met de Arbo-commissie uit Den Bosch. Dat dit zinvol is geweest, blijkt uit de energiezuinige colonne die is gebouwd met een fraaie, open en logi sche lay-out, een goede bereikbaar heid en een laag geluidsniveau (met name door het geluidabsorberende plafond). Operator Nico Damen bij de vuiler/sluitmachine.Ook bij deze machine zijn gehoorbeschermen- de maatregelen getrojfen.De capaciteit van deze machine is 60.00033-clbassen per uur.Ofwel duizend bussen per minuut. tergrond de carrousel met de twists, waarin de bussen ondersteboven worden gekeerd om te kunnen worden gespoeld. In tegenstelling tot vele andere botellarijen zijn in deze hal ook leidingen (rechts) zichtbaar, aangezien er uit kostenoverwegingen voor ge kozen is om onder de nieuwe hal geen kelder te bouwen. De leidingen en kabels lopen boven in de hal. Goed zichtbaar zijn ook de verticale lamellen van het plafond. Dooi de grote oppervlakte absorberend materiaal dat is gebruikt, is een laag geluidsniveau bereikt in de hal. Eén van de moderne snu fjes van colonne 11: de controlekast bij de pasteur, een zogenoemde 'Micon display type P-200'. Hierop zijn per zóne de ingestelde tempe ratuur en de werkelijke temperatuur in de pasteur af te lezen, alsmede onder meer de druk van de pompen, de kiepstanden en eventuele storingen.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 17