Alle medewerkers van Heineken Nederlands Beheer B.V. hebben inmiddels, of zullen binnenkort, een nieuw legitimatiebewijs ontvangen. Dit is een plastic kaartje met op de voorzijde een pasfoto en enkele gegevens zoals naam, persoonsnummer, vestigingsplaats en uitgiftenummer van het pasje. Nieuw legitimatiebewijs biedt vele toepassingen Het 'geheim van de smid' zit op de achterzijde, in de zwarte streep. Dat is een magneetstrip, waarin diezelfde gegevens zijn vastgelegd, als op de voorzijde vermeld: naam, per soonsnummer, vestiging en uitgifteda tum van de kaart. Het is mogelijk meer informatie in de magneetstrip op te slaan. Die strip geeft het legitimatiebe wijs nu, en zeker in de nabije toe komst, veel meer gebruiksmogelijkhe den dan het vorige legitimatiebewijs. De oude pas kon alleen door het men selijk oog worden gecontroleerd. Met behulp van de magneetstrip kan het onlangs uitgegeven kaartje ook door speciaal ontwikkelde apparatuur wor den 'gelezen'. Daardoor worden ver schillende toepassingen mogelijk. Dagelijks toonbaar Er is gekozen voor een legitimatiebe wijs met meer gebruiksmogelijkheden om te bevorderen dat de medewerkers de pas elke dag bij zich hebben Daarnaast zullen de toegangscontroles op de Heineken vestigingen worden verscherpt. Men moet het legitimatie bewijs bij binnenkomst van elke vesti ging kunnen tonen. Gebruiksmogelijkheden Bij de benzinepompen in Den Bosch en Zoeterwoude zullen voorzieningen worden getroffen, zodat met de nieuwe kaarten ook 'betaald' kan wor den voor het tanken, in plaats van de pasjes die nu daarvoor worden gebruikt. Evenals nu het geval is, moe ten de gebruikers vóór het tanken eerst een persoonlijk nummer (de zoge naamde PIN-code) intoetsen. Ook wordt het bedrag waarvoor men tankt, later van het salaris ingehouden. Een andere pas die door de nieuwe kaart komt te vervallen, is de 'key- card'die in Zoeterwoude nodig is om vanuit het kantoor toegang te krijgen tot het produktiegedeelte, en ander som. De 'elektronische portier' die, in de vorm van een kastje aan de wand, tussen kantoor en produktie is geïnstal leerd, 'leest' de magneetstrip van de aangeboden kaart. Het geheugen van de computer vertelt feilloos of hij voor de kaarthouder de deur wel of niet van het slot moet doen. 14

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 14