Skütsje 'Gerrit de Vries' in Meekma-tuigage Publiek kent commercial Zilveren Kubus toe De 'Gerrit de Vries' heeft in Meekma-uitmonstering al aan een aantal wedstrijden deelgenomen. Het is ook aanwezig op: - 26 juli tot en met 2 augustus bij de IFKS in achtereenvol gens Lemmer, Slotermeer, Heegenmeer, Elahuizen, Sta veren, Makkum en Hindeloopen - 15 en 16 augustus: Triathlon-race te Alntere - 30 augustus: Feestweek te Balk - 20 september: Agrarische dagen te Franeker - 25 september: Jouster Merke te Joure - 2 oktober: Jaarmarkt Bolsward. In 1983 introduceerde de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland opnieuw Meekma Beerenburg op de markt. 'Opnieuw' omdat Meekma van oudsher een bekend merk is. Begin zeventiger jaren werd echter de vraag naar Beerenburg in het alge meen minder. Daardoor ver dween Meekma, samen met een aantal andere merken, tijdelijk van de markt. Promotionele acties Sinds de herintroductie drie jaar geleden, is Meekma op tal van manieren actief om de merkbekendheid van deze Beerenburg te vergro ten. De nadruk ligt daarbij op de drie noordelijke pro vincies en in het bijzonder op Friesland. Daar hoeven de dames van het speciale pro motieteam eigenlijk niet uit te leggen dat een Beeren burg een kruidenbitter is, gemaakt op basis van alco hol en kruiden. Misschien wel dat dit produkt z'n ken merkende smaak ontleent aan de brandewijn -de basis van Meekma- waaraan ingre diënten alsgentiaan, kaneel, amandel en jeneverbes zijn toegevoegd. Het Meekma-promotieteam zal bij vele evenementen aanwezig zijn. Het publiek krijgt dan de gelegenheid deze Beerenburg uit het GWN-assortiment te proe ven. Daarnaast is er een con sumentenactie, waarbij men een slagzin zo origineel mogelijk moet afmaken. Prijs in deze actie is een dag zeilen met het skütsje 'Gerrit de Vries'. Varende reclame Deze uit 1906 daterende boot van de stichting 'Skütsje Gerrit de Vries' speelt een belangrijke rol in de Meekma-promotie. Het skütsje wordt namelijk dit jaar gesponsord door Meekma. Een contract hier voor is in april getekend door productmanager J.C.G.M. Janssen en de skütsjeschipper, J. de Vries. Door deze sponsoring kan dit echte Friese schip van een nieuw wedstrijdtuig worden voorzien. Want het skütsje is niet alleen aanwezig op grote Friese evenementen, maar neemt ook deel aan de Iepen Fryske Kampioenskippen Skütsjesilen (IFKS). De elf- koppige bemanning is zelfs vorig jaar gepromoveerd naar de A-klasse, de hoogste klasse van de IFKS. Tijdens alle wedstrijden zal dit bijna 19 meter lange en ruim 3 meter brede schip voorzien zijn van reclameborden met Meekma-opschrift. Tevens is op de kleding van de beman ning de naam van de sponsor zichtbaar. De reclamewereld kent tal van prijzen. Regelmatig gebeurt het dat een van onze reclame-uitingen in de prij zen valt. Onlangs kende bij voorbeeld de ADCNde Art Directors Club Nederland, een prijs toe voor de dagblad advertentie "Dat wordt Mens-erger-je-nieten van avond". Deze advertentie, inspelend op de aangekon digde staking bij de omroep, scoorde hoog in de categorie actualiteit. Kort daarop mocht de heer R. Beishui zen, chef reclame en promo tions van Heineken Neder land, nog een prijs in ont- Felicitaties van Ster- directeurSmeekes voor de heer R. Beishuizen (links). vangst nemen: de Zilveren Kubus. Deze prijs is inge steld door de Ster en werd toegekend voor de lopende Heineken TV-commercials. (De Gouden Kubus ging naar de commercial voor Pledge meubelspray). De jury bestond dit keer uit een duizendtal Nederlanders. Zij hadden deelgenomen aan een enquête die in opdracht van de Ster werd gehouden in december 1985, een maand waarin zo'n zevenhonderd verschillende commercials op de televisie zijn vertoond. "Dit is de enige publieksprijs. Omdat we veel waarde hechten aan het oordeel van het publiek, zijn we er uiteraard blij mee"aldus de heer Beishui zen.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 10