Na de mededeling van ingenieur Sipkema dat we dit jaar geen Elfstedentocht meer hoefden te verwachten,haakte Heineken Nederland hier onmiddellijk op in met een advertentie in de kranten. Nog maar net was deze adver tentie verschenen, of er werd bekend gemaakt dat de tocht tóch zou worden verreden. Net als vorig jaar bevond zich onder de deelnemers een aantal Heineken- medewerkers. Het aantal deelnemers uit de noordelijke provincies was dit maal minder dan vorig jaar. Henk Schreur (groepsleider debiteu renadministratie in Grouw), al 15 jaar lid van Vereniging de Friese Elfsteden, was er vanzelfsprekend weer bij, ondanks een scheenbeenblessure die hem ruim twee maanden aan een stoel had gekluisterd. Een reden voor velen om Henk te vragen of ze niet z'n start bewijs konden overnemen. Maar, helaas voor hen, ruim twee weken vóór de 26e februari voelde Henk zich weer zc danig hersteld dat hij de tocht aandurfde. Hoewel van hem de tocht best wat zwaarder mag zijn, "wat meer winters: kouder met meer wind en sneeuw", omschrijft hij het als een 'ge weldig festijn'. De tweede deelnemer uit Grouw was Jan Jorritsma, groepsleider verkoop binnendienst. Hij kon zich vorig jaar nog net op tijd aanmelden als lid. Uit zijn deelname in '85 had Jan lering getrokken. "Ik wilde niet meer zo klun gelen als toen, dus ik heb hónderden kilometers geoefend. Twee dagen tevo ren heb ik nog een tochtje van 150 kilo meter gereden." Dit resulteerde erin dat Jan de tocht in circa twaalf uur aflegde, drie uur minder dan vorig jaar. Gestart bij een van de laatste groepen, wilde hij voor donker aankomen, maar dat lukte niet. "Bij Harlingen en Dok- kum leek het wel of alle 16.000 rijders tegelijk aan het klünen waren.' De drukte bij de stempelposten heeft me zeker anderhalf uur gekost." Van Jan Jorritsma mogen er nog wel enige jaren overheen gaan voordat de vol gende Elfstedentocht plaatsvindt, om het bijzondere karakter ervan te behouden. Gebeurt het eerder, dan is hij niettemin zeker weer bij Ook het hoofdkantoor in Amsterdam telde twee deelnemers. D. Bon van corporate marketing was er een. "Ik heb hem 'gewoon' uitgereden" is zijn commentaar op de tocht. Hoofd concern personeeldienst G.C.C. Pels Rijcken is de tweede, de veteraan in het gezelschap. Hij heeft dit jaar zijn vierde kruisje gekregen. Eigenlijk vijf, want door zijn mede werksters was de deur van zijn kantoor kamer op het Weteringplantsoen feestelijk versierd met een opvallend groot zilveren kruis. Een Fries suiker- 20

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 20