mm mmmmnpim m kimstMimum MURPHY IRISH STOUT NU OOK IN MIAND l/TRKRIJERMR De nieuwe 68- en 34-cl flessen, respectievelijk geheel links en tweede van rechts, vóór het nieuwe krat. naar een jaarcapaciteit van 400.000 hectoliter. Nu ook Amstel bier Sinds kort is het assortiment uitgebreid met Amstel bier. In november 1985 werd Amstel geïntroduceerd in een 33 cl-retourfles. Deze wordt voorna melijk verkocht in de horecaverkoop- punten in grote steden als Douala, Yaoundé en Bafoussam. In een later stadium zal de 65 cl-retourfles op de markt worden gebracht. Deze zal te koop zijn in alle verkooppunten waar nu ook Miitzig verkrijgbaar is. Reclame-ondersteuning Om Amstel bekendheid te geven, is ruim aandacht besteed aan reclame- en promotionele activiteiten. Zo is er voor de radio een jingle en voor de bio scoop een film ontwikkeld met het thema Amstel - plaisir raffiné, plaisir partagé' hetgeen wil zeggen dat bier- drinken een echt plezier wordt als je dat samen met vrienden doet. Voorts komt in de reclame-uitingen naar voren dat Amstel een internationaal kwaliteitsmerk is, verfijnd en licht van smaak. Amstel bier blijkt, ondanks de relatief hoge prijs, in de smaak te val len bij de Kameroense consument. De verkopen en de reacties van het publiek rechtvaardigen gunstige ver wachtingen voor de toekomst. nlangs is bij Malayan Breweries in Singapore de vervanging afge rond van de oude houten kratten door kunststof exemplaren. De bier merken Tiger, Anchor en ABC Extra Stout, die bij MBL worden gebrou wen, zijn nu in respectievelijk een blau we, een rode en een roodbruine krat te verkrijgen. Ook in Maleisië wordt het houten krat vervangen door een plas tic. Het grote voordeel hiervan is dat plastic kratten een aanzienlijk langere levensduur hebben. Daarnaast is de presentatie in de markt opvallend beter. Bovendien zijn ze lichter in gewicht en bieden ze de mogelijkheid tot automatisch stapelen en ontstape- len in de brouwerijOok voor de brou werijmedewerkers biedt werken met de kunststof kratten vele voordelen. Evenals bij de oude houten exempla ren zijn er twee maten kratten: er is er een voor 24 flesjes a 34 centiliter en een 12-flessen-krat voor de 68 cl-flessen. Dit laatste is nieuw want het houten krat voor de grote fles bevatte 24 fles sen! Niet alleen de kratten maar ook het gehele flessenpark van Malayan Breweries wordt tegelijkertijd in Singa pore en Maleisië vervangen. Uit mar- ketingoverwegingen is namelijk een nieuw model fles gekozen, even sterk als de vorige maar met een dunnere glaswand. Zowel voor de kratten als voor de nieuwe fles heeft Heineken Technisch Beheer het ontwerp gemaakt. ngeveer twee jaar geleden nam Heineken de Murphy Brewery Ireland Ltd. over. Sindsdien is er veel gebeurd. Vele werkzaamheden zijn in de uit 1854 stammende brouwe rij verricht om een constant kwalitatief goed bier te kunnen blijven produce ren. De belangrijkste waren de installa tie van een nieuwe fustenlij n en een waterbehandelingsinstallatie. En ten slotte werd eind vorig j aar de bouw van een nieuw brouwhuis afgerond. Hierin worden zowel Heineken bier als Mur phy Stout gebrouwen. Dit laatste bier, een traditioneel stout, is sinds kort ook buiten de Ierse landsgrenzen te verkrij gen. Buurland Engeland is het eerste land waar dit stout, zij het voorlopig nog in een beperkt aantal regio's, op de markt wordt gebracht. Mogelijk wordt dit in de toekomst ook naar andere lan den geëxporteerd. Over de feestelijke opening van het nieuwe brouwhuis en de introductie van Murphy Stout in Engeland kunt u meer lezen in het eerstvolgende nummer van Heineken International Magazine. V./.n.r.: de heren D. Wallace (burgemeester van Cork, waar Murphy Brewery is geves tigd), de Ierse premier dr. G. FitzGerald, drs. G. van Schaik (lid van de Raad van Bestuur Heineken N.V.) en Murphy's general manager G. van Soest bijeen ter gelegen heid van de officiële opening van het nieuwe brouwhuis. 9

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 9