bum op iii of ia bêunibn AÏMNIAN Btöl/l/föY NHMI Hf pmummiMN om PLAISIR, RAFFINE, PLAISIR, PARTAGE. AMST1L elijktijdig met de bekendmaking over de uitbreiding van de activi teiten in Griekenland, deelde de Raad van Bestuur eind vorig jaar ook mee dat een belang van 51% is verwor ven in Brasseries de Bourbon op lie de la RéunionTevens wordt hierdoor een belang verkregen in de frisdrankenfa- briek Soreg. Brasseries de Bourbon is de enige brouwerij in het Franse depar tement lie de la Réunion, een eiland ten oosten van Madagascar (dat ter hoogte van het Afrikaanse land Mozambique is gelegen). Brasseries de Bourbon brouwt onder meer het lokale merk 'Bourbon'. De brouwerij heeft een jaarafzet van ruim 125.000 hectoliter. mom brouwt ma bitii ameroen is de op twee na belang rijkste biermarkt op het Afri kaanse continent. Met een inwo nertal van 9,5 miljoen en een biercon sumptie van 5 miljoen hectoliter is het verbruik per hoofd van de bevolking circa 50 liter. De biermarkt neemt snel toe, want anderhalf jaar geleden bedroeg de totale bierconsumptie in Kameroen nog 3,5 miljoen hectoliter per jaar. Ofwel 39 liter per hoofd van de bevolking. In deze biermarkt bestaat een groeiende belangstelling voor internationale biermerken, zowel lokaal geproduceerde als geïmporteer de. Eén j aar geleden vond in Kameroen de introductie plaats van Mützig bier bij onze brouwerij 'International Brasse rie' te Douala. Inmiddels is in het afge lopen jaar met veel succes 250.000 hec toliter Mützig bier (in de 65 cl-retour- fles) verkocht. Dat is de reden dat de aanvangscapaciteit van 250.000 hl van de brouwerij moest worden uitgebreid thenian Brewery S. A.onderdeel van de Heineken groep, heeft brouwerijen in Athene en Thessaloniki, waar in een brouwerij Heineken- en Amstel bier worden gebrouwen. In de loop van dit jaar zal in een brouwerij te Patras eveneens de produktie van Amstel plaatsvindenDit werd eind december door de Raad van Bestuur van Heineken bekend gemaakt. Athenian Brewery S. A. heeft namelijk een overeenkomst gesloten met Breweries of Greece S. A. over de over name van de mouterij en brouwerij van Breweries of Greece. Met deze transactie is een bedrag gemoeid van ongeveer 80 miljoen gulden. De desbetreffende brou werij in Patras heeft een capaciteit van circa 900.000 hectoliter. Een deel van die capaciteit zal gebruikt gaan worden voor de produktie van Amstel bier. Een ander deel wordt benut voor het brouwen van het reeds in deze brouwerij geprodu ceerde bier: Löwenbrau-bier. Voor dit merk zal Breweries of Greece zelf de ver koopactiviteiten blijven voortzetten. Een voorbeeld van de reclamecampagne voor Amstel, in Kameroen op de grote recla meborden (3x4 meter) langs de kant van de wegen.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 8