Veel aandacht werd in '85 besteed aan het alcoholbeleid in de meest ruime zin van het woord. Niet alleen binnen onze onderneming maar binnen de gehele bedrijfstak. De Sti va - een stichting waarin alle importeurs en produ centen van alcoholhoudende dranken in Nederland zijn verenigd - ontwikkelde een aantal activiteiten op dit gebied, ondermeer een alternatieve nota als reactie op de plannen die het Ministerie van W.V.C. ontvouwde. Zelfdiscipline, controle en consumentenvoorlichting zijn de trefwoorden uit de alternatieve nota. De uitvoe ring, waarvoor de industrie een financiële bijdrage levert, richt zich vooral op het voorkomen van alcohol misbruik. Het begin '85 vastgestelde automatiseringsbeleid zal dit jaar overal merkbaar zijn. Zoals via de trainingspro gramma's die op allerlei niveau's in werking zijn gezet. In 1986 zal het proces van decentralisatie verder doorge voerd worden. De situatie op de Nederlandse markt in '85 stemt tot een voorzichtig optimisme. Opleving van de economie en meer aandacht voor kwaliteit bij de consument leidde tot een stijging van 1% in volume bij onze bierverko pen. Bij Vrumona bleek Pepsi-Cola de positie in het thuisverbruiksegment aanzienlijk te hebben versterkt. Voor deze prestatie wordt Vrumona naar alle waar schijnlijkheid in '86 uitgeroepen tot 'Bottler of the year' door moedermaatschappij PepsiCo. Verre van rooskleurig is de situatie te noemen in de frisdranken branche. Een herstructureringsplan voor de jaren 1986- 1988 moet leiden tot rendementsherstel voor Vrumona, dat vorig jaar overigens haar marktaandeel verder uit breidde. Wat de gedistilleerdmarkt betreft, is er sprake van een licht herstel van circa 1%. In die markt nam de omzet van de Gedistilleerd en Wïjngroep Nederland toe met 3%. 'Turbo kip' is de betiteling die Zwarte Kip Advo caat bij de GWN heeft verkregen vanwege z'n spectacu laire ontwikkeling. Ook de Reuchlin-afzet ontwikkelde zich positief met 4%. De assortimentsuitbreiding met Osborne en Bacardi vormt voor GWN alle reden om 1986 met vertrouwen tegemoet te zien. Met de nadruk op consolidatie van verworven belangen in Europa en vestiging en uitbreiding van bestaande belangen, blijft Heineken ook in het buitenland actief. Tot slot werd ieder opgeroepen om het groeiende enthousiasme binnen het concern om te zetten in daad kracht. 'Toon zelfstandigheid en reageer goed op activi teiten van buiten' was de strekking van de boodschap die voor 1986 werd meegegeven. 7

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 7