e medewerk(st)ers van de verschillende Neder landse vestigingen hebben in meerderheid aan het begin van dit jaar kennisgenomen van de nieuwjaarsspeech, zoals die op zeventien plaatsen werd uitgesproken. Terugblikkend op 1985 werd in eerste instantie een moment van stilte in acht genomen voor de medewer kers die in dat jaar zijn overleden. De eigenlijke nieuw jaarsspeech riep de resultaten van het personeelsonder- zoek nogeens in herinnering. Stilgestaan werd niet alleen bij de 74% van de ondervraagden die te kennen gaf Heineken een goed bedrijf te vinden om voor te werken, maar ook bij enkele minder positieve uitsla gen. En daarbij werd aangegeven dat daaraan aandacht besteed gaat worden. De invoering van de eerste fase van de arbeidstijdver korting in 1985 is in algemene zin zonder al te grote pro blemen verlopen. Daarbij valt wel op te merken dat, als gevolg van die ATV, communicatie en afstemming tus sen afdelingen in '85 hier en daar in het gedrang is geko men. Leden van de verschillende managementteams hebben om die reden voor '86 geen ATV-dagen gekre gen. In de produktie in Zoeterwoude is met ingang van dit jaar de vier-ploegendienst ingevoerd, en met name bij de Afdeling Verpakken en Intern Transport betekent dat een gemiddelde werkweek van 36 uur over 1986. 1985 was verder het jaar waarin de nieuwe onderne mingsraden werden gekozen en geïnstalleerd. Zo'n nieuwe samenstelling vraagt vooral in het begin om enige gewenning. Maar dat er wederom een plezierige en constructieve samenwerking zal ontstaan met de ondernemingsraden is iets waar niet aan wordt getwij feld. De Ideeënbuscommissie kreeg in '85 wat minder ideeën te verwerken dan het jaar daarvoor (568 in '84, tegen 539 het afgelopen jaar). Maar de kwaliteit was goed, waardoor in totaal een nagenoeg gelijk bedrag kon wor den uitgekeerd. 6

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 6