Casino Rotterdam geopend Derde Podiumprijs voor jazzmusicus naar gitarist Prins Amadeiro achter de tap Twee staatssecretarissen, mevrouw V.N. M. Korte-Van Hemel (links aan de roulette-tafel) van Justitie en de heer P. Hvan Zeil van Economische Zaken (rechts op de foto), verrichtten eind november vorig jaar in het Hilton Hotel in Rotterdam de officiële opening van Casino Rotterdam. Voor de Nationale Stichting Casi nospelen betekende het de opening van de vierde ves tiging. En dat aantal gaat zich nog uitbreiden. Dit jaar volgt de opening van een voorlopig Casino in Amster dam (in 1988 gevolgd door nieuwbouw) waarna in de daaropvolgende jaren ook nog vestigingen in Breda, Groningen en Nijmegen zullen volgen. En in 1991 is het volgens de planning weer de beurt aan Rotterdam als ook daar de nieuwbouw, aan het Weena, wordt geopend. De bestaande casino's in Schevingen, Val kenburg en Zandvoort zetten de bezoekers nagenoeg het gehele Heineken assortiment voor, en Casino Rot terdam vormt daarop geen uitzondering. Heineken (kelder)bier en het grootste gedeelte van het fris- en binnenlands gedistilleerd-assortiment staan vermeld op de kaart in de bar/petit restaurant waar de bezoe kers voor of na het spel aangenaam kunnen verpozen In verband met deze relatie tussen Heineken en de Nationale Stichting Casinospelen reed de Heineken spanwagen getrokken door vier Shires op de dag van de opening door de Maasstad om de inwo ners te attenderen op dat feit. SKffii» Voor de tweede achtereenvolgende maal heeft Prins Amadeiro XXIII een werkbezoek gebracht aan zijn hofbrouwerijonze Bossche vestiging die in carnavals- tijd beter bekend staat als Oeteldonkse Hofbrouwerij. Met zijn gevolg, onder wie de ministerraad en 'de Peer van den Muggenheuvel' (ofwel de carnavalsburge meester), werd de Prins op de brouwerij ontvangen door de heren C. Scheltema en H.J.M. Duijnstee. Net als vorig jaar verplaatste het gezelschap zich naar de brouwzaal. Onder toeziend oog van alle aanwezigen bepaalde de Prins daar het stamwortgehalte van het bier. Vervolgens kregen allen een rondleiding langs de afdelingen waar sinds vorig jaar nieuwe installaties zijn gebouwd of uitbreidingen zijn gerealiseerd, 's Middags was Prins Amadeiro ook aanwezig bij de ontvangst van de horeca-relaties in de Cambrinuskelder. Voor deze gelegenheid waren namelijk alle Oeteldonkse caféhou ders uitgenodigd. In een toespraak tot zijn onderdanen onderstreepte de Prins onder meer de relatie die bestaat tussen het dorp Oeteldonk, Heineken als hof brouwerij en dc horecabedrijven. In de Cambrinus kelder ging de Prins ook graag zelf even achter de tap staan om zijn tapkunst te bewijzen. Evenals de twee voorgaande jaren had Heineken Nederland B.V. weer een geldbedrag beschikbaar gesteld voor voor de winnaar van de Podiumprijs 1985. Deze prijs is in 1983 door de Stichting Jazz en Geïmproviseerde Muziek in het leven geroepen om een musicus, wiens werk van belang kan worden geacht voor de ontwikkeling van de jazz en geïmprovi seerde muziek, in een vroeg stadium van zijn carrière te onderscheiden. Tot Podiumprijswinnaar 1985 werd gitarist Jan Kuiper uitgeroepen. De jury kende de prijs toe voor Jan Kuiper's verkenningen op de sober ver sterkte gitaar, waarbij tal van improvisatie-invloeden op een vindingrijke manier worden verwerkt. Daar voor kreeg Kuiper op 6 december in het Waagtheater in Delft de prijs uitgereikt door hoofd Public Relations van Heineken Nederland B.V., de heer R.G.H. Elfrink. Deze zei ondermeer verheugd te zijn dat Jan Kuiper voor deze avond een muzikaal programma had samengesteld met Wolter Wierbos en Paul van Kemenade, de respectieve winnaars van de Podiumprijzen in '83 en '84.

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 28