mMBtrnm. .v.v. •v*.v {BS8B8HB8S o odra het kerstnummer van Vers van't Vat was versche nen, bracht de post iedere dag grote stapels envelop pen. Uit bijna alle enveloppen kwamen kleurplaten tevoorschij nde een nog mooier dan de ander. Heel lang zij n de twee dames van de jury dan ook bezig geweest om een keuze te maken uit de ruim driehonderd ingestuurde kleur platen. 'Is dat meisje pas vijfjaar? Wat kan ze dan mooi kleu ren!' was een opmerking die regelmatig in de jurykamer te beluisteren was. Maar, hoe moeilijk het ook was, er moest in elke leeftijds groep een winnaar worden aangewezen. Of liever 'winna res' want opvallend is dat de meisjes zeer sterk naar voren kwamen in deze wedstrijd. In de jongste groep was het de vijfjarige Karlijn van Kerckhoven uit Tilburg die voor het gebruik van zeer vrolijke kleuren een prijsje kreeg. In de middelste leeftijdsgroep wees de jury na rijp beraad de kleur plaat aan van Tessa Leijtens (8 jaar) uit St. Michielsgestel. 'Een heel mooie techniek' vermeldde het juryrapport. Bij de beoordeling van de plaat van de twaalfjarige Evelien Sterk uit Ridderkerk werd opgemerkt dat de kleurencombi natie goed is gekozen. 'Evelien heeft ook heel mooi op alle details gelet. Deze plaat is net iets aparter dan de andere.' Tot slot de vierde plaat op deze pagina: deze is van Chantal Valentijn (3 jaar) uit Ter-Aar. Er waren maar drie leeftijds groepen, dus ook maar drie winnaars. Maar voor haar origi naliteit wilde de jury Chantal beslist een eervolle vermelding toekennen. 24

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 24