Er werd in de finale hard gestreden om de tweede en derde plaats. Nummer 78 is Albert Bakker, nummer 37 de man die in januari '86 nationaal kampioen marathonschaatsen werd, Jan Kooiman en met nummer 6 Lex Cazemier. Een gigantische publieke belangstelling voor de finale in Assen Gouden schaats Bij de A-rijders domineerde Hilbert van der Duim de wedstrijden. Hij werd een zeer overtuigend winnaar van de gouden schaats. Lex Cazemier en Dirk Maarssen mochten zondagmiddag in Assen respectievelijk de zilveren en bronzen schaats in ontvangst nemen, overhandigd door de heer R.G.H. Elfrink, hoofd Public Relations Neder land. De heer N.A. Wassenaar, chef Evenementenorganisatie, over het succes van deze derde Heineken schaatsmarathon 6-daagse: "De belangstelling was inderdaad overwel digend. We hadden dan ook een zeer goed deelnemersveld, met bekende namen als Hilbert van der Duim, Evert van Benthem, Jos Pronk en bij de vete ranen Jeen van den Berg. De grote belangstelling voor het marathon- schaatsen heeft er toe geleid dat er bin nen de schaatswereld druk wordt gesproken over het optrekken van prij zengelden en eventueel instellen van startvergoedingen. De entreegelden vloeien nu nog in de kassen van de A-rijders 1. Hilbert van der Duim, 109,2pnt. 2. Lex Cazemier, 87,1 pnt. 3. Dirk Maarssen, 82pnt. DAMES 1. Tilly Alderts,45,2pnt. 2. Yvonne v.d. Ploeg, 45,1 pnt. 3. Corina Slagter, 29pnt. VETERANEN 1. Marten Hoekstra, 73,4pnt. 2. JanVisser,62pnt. 3. Bernard Gijzen, 57pnt. schaatsgewesten en de schaatsers moe ten het doen met bescheiden prijzen. Terugkijkend op deze derde Heineken schaatsmarathon 6-daagse denk ik dat we kunnen concluderen: volgend jaar weer!" es dagen trok in december van het afgelopen jaar het Heineken schaatsmarathon "circus" door het noorden van Nederland. Deze schaatsmarathon vond achtereenvol gens plaats in Alkmaar, Heerenveen, Amsterdam, Alkmaar, Groningen cn - de finale- Assen. De belangstelling wor het marathonschaatsen groeit bij zowel publick als schaatsers. Dat komt niet in de laatste plaats door de Elfste dentocht van precies een jaar geleden. Maar ook het pure, sportieve karakter van de schaatsmarathon is daar oor zaak van. In totaal bezochten 28.000 mensen deze derde Heineken schaats marathon 6-daagse. Een aantal dat het streefgetal van 20.000 fors over schrijdt. De schaatsers waren al even enthousiast; meer rijders dan ooit schreven in. Vooral B-rijders en vetera nen gingen met een grote ploeg over de baan. Ook de pers besteedde ruim aan dacht aan de 6-daagse. Gouden schaats-winnaar Hilbert van der Duim vertrok direct na de wedstrijd rich ting TV-studio in Hilversum, om verslag te doen van de Heineken schaatsmara thon 6-daagse. Daardoor kon hij niet bij de officiële prijsuitreiking zijn. Op de foto ziet u een blije Lex Cazemier die van hoofd Public Relations Nederland, de heer R.G.H. Elfrink, de zilveren schaats overhandigd krijgt. UITSLAG 21

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 21