Het bestuur van de perso neelsvereniging Gelderland/ Overijssel, dat blijkbaar nooit oni nieuwe ideeën ver legen zit, had weer iets geheel nieuws in petto voor haar leden: een kegel/- bingo-avond. De bedoeling was om door het kegelen de getallen te bepalen die op de bingokaart moesten worden aangekruist. Als tweede competitie-element werd er nog om het hoogste aantal omgegooide kegels gespeeld in een dames- en herenklas se. Met het stijgen van het behaalde aantal punten steeg ook de stemming en daalde het aantal beschik bare consumptiebonnen. De willekeur van de bingokaart gaf iedereen gelijke kansen en aangezien na enkele uren nog geen 'bingo' was geval len, werd dit spel afgerond door middel van de oude bin gomolen. Het echtpaar Westenberg won de hoofd prijs, een geheel verzorgd weekend in een luxe hotel in mooiTwente. Hierna werd nog doorgespeeld voor de titel 'beste kegelaar/kege- laarster'. Mevrouw De Bakker kreeg de titel bij de dames, terwijl bij de heren de heer Van Maanen die titel voor zich opeiste. Na de prijsuit reiking was er voor de door zetters nog gelegenheid om vrij te kegelen. De overigen besteedden de tijd om gezel lig met elkaar na te praten over deze feestavond. den enkele vragen. De meeste waren na enig den ken te beantwoorden, al struikelden velen over de juiste voornaam van Strauss of verwarden zij een kraai met een zeemeeuw. Zelfs de antwoorden 'heggeschaar' en 'grindharken' werden goed gegeven op de vraag 'wat hoort u nu?'. Voor de besten, in dit geval vier per sonen, had de personeelsver eniging nog een aantal vra gen in petto om tenslotte één winnaar aan te wijzen. Na deze inspannende vragen was het tijd voor ontspan ning in de vorm van een bin go. Tot slot besloot de tradi tionele grote kerstverloting, met een door chauffeur G. Mijnheer verzorgde over volle prijzcntafel, deze gezel lige kerstbijeenkomst van Bokma. Met de oren gespitst luister den op 20 december zo'n honderd (oud) Bokma- medewerkers en hun intro ducés aandachtig naar de geluidsband. Vragende gezichten, waarop even later een blik van herkenning te zien was, verraadden de moeilijkheidsgraad van de vragen. 'Geluidsquiz' had er op het programma gestaan, dat hen was verstrekt. Maar wat dat precies behelsde, werd pas nu duidelijk. 'Wat voor een vogel hoort u hier?''van welke componist is deze muziek?', 'van welk televisieprogramma is dit de herkenningsmelodie?' luid

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 18