Met ingang van 1 januari jl. verzorgt de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland B. V. de verkoop en distributie van Bacardi rums op de Nederlandse markt. Om de gehele Nederlandse verkooporganisatie kennis te laten maken met dit merk, vond op 9 december in 't Spant te Bussum een introductie-bijeenkomst plaats. eze werd bijgewoond door de gehele commerciële horeca- organisatie van de biergroep, de verkoopgroepen van GWN en Reuch- linspeciale markten en duty freeOok de directies van de andere Neder landse werkmaatschappijen waren ver tegenwoordigd, alsmede de manage mentteams van de horecagebieden en een aantal bedrijfleiders van concern drankenhandels. In totaal waren er ruim 300 aanwezigen. Een bijeen komst met een dergelijk massaal karakter was voor het laatst in 1972 georganiseerd, toen de GWN voor het eerst Jagermeister presenteerde. GWN nummer 1 Als algemeen directeur van de GWN heette de heer J. van der Zee allen van harte welkom, waarna hij de aanwezi gen de redenen uiteenzette om Bacardi in het assortiment op te nemen. 'Het assortiment verbreden, leidende importmerken in het assortiment voe ren, en GWN nummer 1 in Nederland' waren de trefwoorden uit die uiteenzet ting. Juiste partner belangrijk De heer M. Triay, vice president van Bacardi International, vertelde vervol gens hoe Bacardi is ontstaan en hoe het bedrijf van een kleine distilleerderij op Cuba is gegroeid tot het grootste gedistilleerdmerk in de wereld met een absoluut marktleiderschap in het rumsegment. Hoeveel belang Bacardi hecht aan de keuze van de juiste part ner als importeur en verkoper van zijn rums, bleek uit de opmerking van de heer Triay dat een merk wel veranderd kan worden, maar de mentaliteit en filosofie van een verkoopkorps niet. Aansluitend hieraan maakte de Bacardi-film allen duidelijk welke zorg aan de produktie en de wereldwijde verkoop wordt besteed. Opvallend thema Na een presentatie van commercieel manager E.J. Korthals Altes over de marketing van Bacardi in Nederland volgde een diapresentatie onder het motto 'Bacardi: Mix 'm, drink 'm, ver koop 'm.'Wie van het langdurig zitten in 't Spant wat rozig onderuit was gezakt, was op slag weer bij de les door deze presentatie, die werkelijk de geluidsboxen uitschalde. 'GWN num mer 1 in Nederland en Bacardi num mer 1 in de wereld,' het thema dat de gehele middag als een rode draad door alle toespraken had gelopen, was de boodschap waarmee de inleidingen werden besloten. Toost op de toekomst Op het podium hieven vervolgens de heren Van der Zee,Triay en Y.M.H.N. De heren Folmer, Triay en Van der Zee brengen een toost uit op de samenwer king. Folmer (sinds 1 januari directeur van de GWN) het glas om op de samenwer king te toosten. Daarna gebeurden er twee zaken tegelijkertijd: in de zaal verschenen dames om alle driehon derd aanwezigen een glas Bacardi met Pepsi-Cola te serveren, terwijl een steelband het podium opkwam, de Bacardi-tune spelend. "Ik vond het geweldig" was een van de reacties. "Het was een heel goede presentatie, met 'GWN nummer 1' als prima uit smijter, terwijl het ook heel aardig was kennis te maken met collega's van andere commerciële afdelingen of de kennismaking te hernieuwen." Tapper/kelner Nauwelaers van de GWN was aanwezig om Bacardi mix-dranken te bereiden. Rechts de heer Triay. 17

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 17