rwism dB coal wine drink nu urn i/mm i/mni in minm ma et ingang van dit jaar zijn E-10 Light Cerise en Citroen niet meer in een bruine literfles ver krijgbaar maar in de groene standaard literfles van Vrumona. De smaken Sinas en Cassis van E-10 Light waren al eerder in de groene fles op het schap te zien, want daarvan was de uitlevering medio november '85 gestart. Voor de handel heeft deze omschakeling van bruine naar groene (standaard)fles het voordeel dat minder sorteerwerk ver richt hoeft te worden. Om de verschil lende smaken beter herkenbaar te maken, is ook de etikettering aange past van deze drank waarvan de afzet zich voorspoedig ontwikkelt. Rivella Light blijft overigens verpakt in de bruine fles. Op de foto de vier verschil lende etiketten van E-10 Light Cerise, Cassis, Citroen en Sinas. Foto boven: Aandacht voor Twister op de Horecava. Foto rechts: Bij zijn bezoek aan de Horecava liet Staatssecretaris P.H. van Zeil (Economische Zakenzich graag een glas Twister serveren. Rechts op de foto de heer A. Oostra, Algemeen Directeur van Heineken Nederland B. V. ijdens de laatstgehouden Hore cava (zie ook pagina 14) konden de bezoekers van de Vrumona- stand kennismaken met een voor Nederland nog uniek produkt. Vru mona introduceerde namelijk Twister: een licht-alcoholhoudende drank (4% vol.) samengesteld uit witte wijn, vruchtensap en koolzuurhoudend water. 'Wine-cooler' is de naam voor dit type drank. Deze drank werd enige jaren geleden voor het eerst verkocht aan de Califor- nische stranden. Daar mengde een aantal studenten zelf de ingrediënten tot een drank, die zij 'The Cool Wine Drink' noemden. Het bleek een gewel dige ontdekking. De afzet nam al snel zulke vormen aan, dat er op grote schaal moest worden geproduceerd. In 1983 werd in de Verenigde Staten 32 miljoen liter afgezet en in 1985 bedroeg de afzet van wine-coolers in de V.S. maar liefst 240 miljoen liter. Maar niet alleen in Amerika blijkt wine-cooler populair. In een jaar tijd wist dit type drank in Australië zeer succesvol te worden. En ook Europa begint nu warm te lopen. De eerste Europese landen waar een wine-cooler werd geïntroduceerd, waren Engeland en Duitsland. Dit voorjaar volgt ons land, wanneer Vrumona een zelf ontwik kelde wine-cooler op de markt brengt onder de naam Twister. De combinatie van wijnvruchtensap en koolzuurhou dend water geeft Twister een aparte smaak. Het best komt deze tot z'n recht als Twister goed koud wordt geserveerd. Dat wil zeggen: uit de koel kast (dus niet uit het vriesvak) maar zonder ijsblokjes. In de smaaktests die aan de introductie vooraf gingen, werd zeer positief over Twister geoordeeld. Bovendien komt Twister tegemoet aan de groeiende vraag naar laag-alcohol- houdende produkten. Twister zal wor den verpakt in de bekende groene Vru mona 20 centiliter-fles voor zowel horeca als thuisverbruik. Tevens zal Twister dit voorjaar worden afgevuld in een eenmalige 50 centiliter-fles. Hiervoor dient in Bunnik nog een lijn te worden aangepast. Indien dit gerea liseerd is, en de bedoeling is dat dit in ieder geval vóór de zomer gebeurt, zal Twister ook in het personeelsassorti- ment worden opgenomen. 16 'IK

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 16