bedrijfstuin HEINEKEN ALS GASTHEER VOOR HORECA-ONDERNEMERS De Nederlandse horeca- wereld, en zij niet alleen, is aan het begin van het jaar weer massaal naar Amster dam gekomen voor een bezoek aan dé vakbeurs op hun terrein, de Horecava. Ruim 83.000 bezoekers wer den er geteld, en dat is ruim 20.000 méér dan vorig jaar. Een verklaring voor dat opmerkelijke verschil kan zijn dat ditmaal de weersom standigheden beter waren dan in '85 toen een dik pak sneeuw in combinatie met krakende vorst Nederland in een winterse greep hield. In de RAI doen de vele standhouders hun uiterste best de bezoekers te attende ren op kolossale keukenuit rustingen, wegwerpbestek, nieuwe snacks, kortom op tal van zaken en attributen die te maken hebben met de horeca-wereld. Het 'Heine- ken-dorp' zoals dc meeste bezoekers onze stand aan duiden, neemt in dat geheel een wat bijzondere plaats in. Die stand is immers de plaats waar wij eenmaal per jaar vier dagen aan een stuk optreden als gastheer voor alle relaties. Alle vertegen woordigers die praktisch dagelijks te gast zijn bij hun klanten, de horecaonderne mers, kunnen op de Hore cava de rollen eens omdraaien en die relaties 'op eigen terrein' verwelkomen. En dat vindt dan vooral plaats op het grote 'dorpster ras' op het midden-terrein waar voor Heineken en Amstel aparte zitjes zijn gesi tueerd. Daaromheen staan de 'huisjes' opgesteld waarin o.a. zijn ondergebracht Vru- mona, de GWN, wijnhandel Reuchlin. het Bouwbureau en verschillende ondersteun- dende en service-verlenende afdelingen zoals de Horeca Tap Service. En ook daar worden de rollen omge draaid. Primeur Beursprimeuren binnen onze stand waren dit jaar ondermeer te vinden bij Vru- mona waar behalve nieuwe frisdrank-automaten ook het nieuwe produkt Twister werd geïntroduceerd (zie pagina 16). Opvallend daar bij was dat de meeste glazen Twister door de proefperso nen tot op de bodem werden leeggedronkenen dat is een heel goed teken. De GWN legde veel nadruk op de in het assortiment opgenomen rums van Bacardi terwijl bij Reuchlin Osborne uitge breid in het zonnetje werd gezet. Maar de grootste verrassing voor de meeste bezoekers zal toch wel geweest zijn de fraaie stand van Brouwerij De Ridder, op een steen worp afstand van het Heinc- ken-dorp. Een getrouwe kopie van de voorgevel van de Maastrichtse brouwerij compleet met terras voor de deur fungeerde als aan dachtstrekker. En eenmaal binnen de sfeer van een bruin café compleet met kel ners met leren voorschoten. Het was voor De Ridder de eerste maal dat men zich op deze wijze op een beurs pre senteerde en het zal duide- lij k zijn dat dit alles te maken heeft met de plannen zich ook buiten de Limburgse grenzen te presenteren. Nadat al enige malen een eerste prijs was uitgereikt, werd dit jaar een 'ereprijs' toegekend aan de bedrijfs tuin van de Zoeterwoudse vestiging. Daarom mocht de heerT. Dikken als chef van de bouwkundige afdeling, die onder meer verantwoor delijk is voor de groenvoor ziening op het brouwerijter rein, medio december een fraaie beker in ontvangst nemen. De heer H. W. van den Hoeven, secretaris van het tuinbeoordelingscomité dat ieder jaar drie catego rieën tuinen beoordeelt, zette voor ons op papier waarom de ereprijs is toege kend. "Wij hebben veel bewondering voor degenen die kans hebben gezien deze immense bebouwing te camoufleren met een omge ving van groen en bomen, gebruikmakend van bestaande waterpartijen. Beginnend met de originele gedachte om een hooiberg te creërendie ons doet denken aan de boerderij die vroeger in dit unieke stukje polder lag, zien we dat machtig mooie laantje, aan weers kanten de keurig onderhou den knotwilgen, verderop de keurig onderhouden sport velden. Gaan we door langs de Hoge Rijndijk tot de Kip- pebrug, dan treffen we een aarden wal aan met een beplanting die ieder j aar vak- De heer Dikkentrots met de gewonnen beker kundig wordt bijgehouden. Dan krijg je de zijkant van de Ommedijkseweg met zo'n mooie nieuw gecreëerde waterpartij." Wat de heer Van den Hoeven ziet vanuit zijn motorbootje, wanneer hij een tochtje maakt over de Weipoortse Vliet, bevalt hem ook. "Het is uniek wat je aan weerskan ten aan prachtig onderhou den gazons en beplanting ziet. De twee delen worden door een paar mooie brug gen, passend in het land schap. verbonden." Na nog een aantal andere loftuitin gen op het ontwerp en het onderhoud van het terrein te hebben gegeven, heeft de heer Van den Hoeven toch ook nog een suggestie tot verdere verfraaiing. Hij zou namelijk hoge bomen geplant willen zien aan de kant van Hazerswoude, de Weipoort en Zoeterwoude- dorp. 14

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 14