Zoals ook in de toespraak tijdens de nieuwjaarsrecepties werd gezegd, nemen automatisering en informatiever werking een steeds belangrijker plaats in binnen een moderne onderneming als Heineken. 'Kennis dichter naar de werkplek' en 'gebruiker centraal' zijn gevleu gelde begrippen geworden in de huidige automatiserings fase. Om ze ook in de praktijk te kunnen realiseren, heeft de afdeling Centrale Training en Vorming een uitgebreid programma van opleidingsactiviteiten opgesteld. wb mm m mum matiserings Groep was gestuurd, heb ben we in Vers van 't Vat geschreven over de veranderingen op het gebied van automatisering. Veranderingen, die het gevolg zijn van het feit dat steeds meer de gebruikers zelf de (nieuwe) mogelijkheden van automa tisering ontdekken en het nut ervan kunnen beoordelen. Een andere oor zaak is de decentralisatie. De werk maatschappijen en staf- en service- groepen zijn verantwoordelijk voor hun eigen informatiebeleid en de voor zieningen op dat gebied. Uit technisch oogpunt is het geen probleem ervoor te zorgen dat de informatie decentraal in de organisatie beheerd en gebruikt wordt. Maar het vraagt wel om extra puter. Met onze opleidingsactiviteiten willen we een stukje ontbrekende schoolopleiding inhalen." Functioneel opleiden Uiteraard wordt niet iedereen opgeleid op het gebied van informatisering. Evenmin krijgen alle op te leiden per sonen dezelfde cursus. Duidelijk wordt gekeken wat voor welke functie nodig is. Voorwaarde is ook dat men letterlijk iets met automatisering gaat doen. Het heeft geen zin een rijbewijs te halen, als men toch niet van plan is in een auto te gaan rijden. Datzelfde geldt voor een automatiseringsoplei ding. Wie wel, om de vergelijking nog eens door te trekken, dat rijbewijs egin vorig jaar heeft de directie van Heineken Nederlands Beheer B.V. een automatise ringsbeleid vastgesteld, dat voor advies is voorgelegd aan de centrale ondernemingsraad. Naar aanleiding van de nota die aan de COR en aan de medewerkers van de Heineken Auto opleidingsactiviteiten ter ondersteu ning van de (toekomstige) gebruiker. Niet meer alleen voor specialisten Binnen de afdeling Centrale Training en Vorming te Zoeterwoude is eind 1984 een nieuwe functie in het leven geroepenAutomatiseringsdeskun dige C. Rietdijk kwam de CTV-gelede- ren versterken ten behoeve van de opleidingsactiviteiten op het gebied van automatisering en informatise ring. Hij legt uit waarom. "Het heeft te maken met een wijziging van de informatietechnologie. Deze technolo gie maakt het mogelijk dat wij, daar waar dat nodig is, op iedere werkplek, op elk gewenst moment alle benodigde informatie krijgen. Heel lang is de informatietechnologie een gebied van specialisten geweest. Nu is de apparatuur eenvoudiger en bruikbaar der geworden. Daardoor is het veelal niet meer nodig de hulp van specialis ten in te roepen. De huidige generatie medewerkers heeft echter nog niet, zoals tegenwoordig wel het geval is, op school al kennis gemaakt met de com- 12

Vers van 't Vat | 1986 | | pagina 12