Anagrampuzzel Voor de kinderen m minimum Achter elk getal staan 3 omschrijvingen. Elk woord is opgebouwd uit de letters in het voorgaande woord plus 1. Bij juiste invulling vormen de letters in de verticale kolom met de rondjes een spreekwoord. 1. schaakstuk - begeleider - bazige vrouw 2. thans - ongelovige - unie 3. deel van Zuid-Afrika - hoffelijk - slordig 4. Nederlands voetballer - moderne taal - deel van een plant 5. vrucht - kreng - muziekinstrument 6. vaartuig - gewrichten - Griekse letter 7. lichaamsdeel - drank - Italiaans gerecht 8. vogel - zedelijk - vormelijk 9. slijtage - oude munt - vakantieganger 10. hemeldienaar - plaatsen - kledingstuk 11. appel - jongeling - traagheid 12. vlak - gezicht - uitstalkast 13. rijgsnoer - straathandelaar - uitspanning 14. land - weg - vrijpostig 15. sterrenbeeld - wond - godin van de jacht 16. kerkelijk feest - lichaamsdelen - gevolg 17. eetketeltje - echtgenoot - ingewand van een herkauwer 18. éénjarig dier - uitdagen - betrouwbaar 19. doopgetuige - klein kind - één der muzen 20. inhoudsmaat - rij mensen - deel van een fotocamera 21. dichterbij - wortelschieten - ondergaan 22. hijsinstrument - kerf - elektriciteit Jullie hebben vast wel eens een dop van een flesje afgehaald. En die netjes weggegooid in de vuilnisbak. Maar er zijn heel leuke broches van die doppen te maken. Het meest geschikt zijn de doppen (eigenlijk heten ze 'kroonkur- ken') die op de Heineken- en Amstel bierflesjes zitten èn op alle kleine fris drankflesjes. Om de kroonkurk mooi te houden, moet je het volgende doen. Leg er een stuiver of een kwartje bovenop en wip dan de kroonkurk en het muntstuk er met een flesopener gelijk af. Schilder er nu een leuke afbeelding op. Bijvoorbeeld de eerste letter van je naam. Of, zoals op de foto, een poesje of een uil. Wacht tot de verf goed droog is. Lak dan met wat blanke nagellak over de afbeelding, zodat deze mooi gaat glanzen. Vraag, als de dop nog een beetje scherp is, of je vader hem aan de achterzijde wil afschuren. Plak dan tot slot met goede lijm een klein veiligheidsspeldje aan de achterkant. Klaar is nu je broche!

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 30