Ajax geeft visitekaartje af Krachten fors beproefd bij Triathlon Sinds het 700-jarige bestaan van onze hoofdstad is het 'Internatio nale voetbaltoernooi Amster dam' een goede traditie gewor den. Eén Nederlandse club was er slechts bij Amsterdam 710, de elfde editie alweer van het voet baltoernooi. Namelijk landskam pioen Ajax. De drie andere clubs waren Atle- tico Bilbao (uit Spanje), het Bra ziliaanse Atletico Mineiro en Ita liaans kampioen Hellas Verona. Om een zo groot mogelijk toe schouwersaantal te trekken, Wer den de wedstrijden niet op televi sie uitgezonden. Vooral de Ajax supporters keken uiteraard met spanning naar de verrichtingen van hun club in de nieuwe samen stelling en met technisch direc teur Johan Cruyff op de bank. Hun aanmoedigingen werden beloond. Met 4-1 wist de thuis club in de finale namelijk van de Braziliaanse tegenstander te win nen. Zoals vanouds was Heine- ken een van de twee hoofdspon sors van dit toernooi. Dit kwam onder meer tot uiting op de t-shirts van de ballenjongens. Terwijl vele landgenoten nog onder de wol lagen, doken zo'n 650 atleten op een vroege zaterdagochtend het ijskoude water bij Almere-Haven in. Het was zaterdag de 17e augustus, de dag van de Europese kampioenschap pen Triathlon. Hoewel de afstand vanwege dreigend onweer was ingekort, bleek de 2,8 kilometer in het koude water voor een groot aantal deelnemers te veel van hun krachten te vragen. 180 kilometer fietsen, tegen de wind in, door de Noord-Oost Polder was het tweede onderdeel. Wie dan nog de moed en de energie bezat, kon beginnen aan een marathon. Inmiddels is het al ver in de middag als de eerste tri-atleet bij de finish aankomt. Euro pa's snelste man is landgenoot Gregor Stam. Blijer nog dan Stam zijn wel licht de deelnemers die tegen de klok strijdend nèt voor tienen op de meet af komen. Via een rechtstreekse televisie-uitzending kan heel Nederland ervan getuige zijn hoe enthousiast het vele publiek hen aanmoedigt. En de mannen stralen, want ze hebben gewonnen. Niet van de anderen, maar van s de barre weersomstandigheden, de gestelde tijdslimiet en vooral van zichzelf. Op de foto winnaar Gregor Stam. Iets minder dan negen uur had hij ervoor nodig om de triathlon te beëindigen.

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 28